Czy to glony?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Okrzemki. Po co trzymasz morskie muszle? Masz Tanganike/Malawi? jak nie to wywal to bo sobie tylko wodę paskudzisz.
fzig
Posty: 45
Rejestracja: 16 sty 2018 22:12

Post autor: fzig »

Masz świeże akwarium. Okrzemki powinny zniknąć za tydzień, może trochę więcej. Możesz ograniczyć czas świecenia. Powinno pomóc.
fzig
Posty: 45
Rejestracja: 16 sty 2018 22:12

Post autor: fzig »

Zakładam, że używałeś opcji ,,szukaj'' na tym forum. Jeśli nie, to wpisz ,,dojrzewanie akwarium''. Masz tam mnóstwo tematów z problemami takimi jak Twój (i oczywiście wskazówki dotyczące ich rozwiązania). W każdym razie, nie spiesz się z wpuszczeniem ryb. Poczekaj około miesiąca, aż zbiornik dojrzeje, wykorzystując ten czas na lekturę. Serio, to naprawdę dobra opcja. Osobiście nigdy nie lałem żadnej chemii, a początkowo również miałem problem z okrzemkami. Dasz radę.
fzig
Posty: 45
Rejestracja: 16 sty 2018 22:12

Post autor: fzig »

Tak jak napisał grzesi3k, wywal muszle. Podmieniaj wodę, dodając przy podmianach destylowaną lub demineralizowaną.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

W znacznym, wywal muszle.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Silarox pisze:Znaczy jedyna chemię lałem na zmniejszenie twardości wody bo mam bardzo twarda w kranie :)
Nie rozumiem. Lejesz chemię na zmniejszenie twardości wody, a jednocześnie chcesz trzymać muszle, które ją znacząco podbijają? To jest sprzeczne działanie. Muszle nie nadają się do akwarium słodkowodnego, będą się w nim powoli rozpuszczać. Po prostu je usuń. Wszystkie.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

Muszle poukładaj przed lub na akwarium...chyba, że planowane zwierzęta będą typowo wód twardych, a nie kombinowanie typu "no ta ryba ma górną granicę i się mieści w GH..." Muszle rozpuszczają się w wodzie, z czasem zrobią się z tego powodu brzydkie.
ODPOWIEDZ