jak rozmnożyć gupiki??

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

jak rozmnożyć gupiki??

Post autor: dobry »

emka miałem kiedyś w 20l parę gupików po około 1 miesiącu zauważyłem że samica coraz wolniej pływa unosi się nad roślinkami, wykrzywia się podejrzewałem ze rodzi. przerzuciłem ją do 3l kotnika zaczynała rodzić i .... zdechła. nie wydając na świat młodych czekam na przepis na gupiki dzieki
pozdro dla wszystkich
Olav
Posty: 101
Rejestracja: 05 gru 2005 15:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Olav »

Jak nikt nie odpisuje, to trzeba poczekac - moze nie ma na forum nikogo, kto wie, jak odpowiedziec. Moze samica wcale nie rodzila, a chorowala?? Czy w tych 20 litrach miales odpowiednia filtracje, temperature itp?? Napisz bardziej szczegolowo i moze ktos odpowie. Pozatym tak od siebie spytam - a w jakim celu chcesz rozmnozyc gupiki?? tylko po to zeby miec male rybki, czy w jakims konkretnym celu?? masz co z nimi zrobic, czy bedziesz trzymac rodzicow i potomstwo w przerybionym zbiorniku??
Ble ;p
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

rodzila napewno filtracja byla bardzo dobra temperatura takze gupiki chce rozmnozyc dla wlasnej satysfakcji bo jak narazie przez 3 miesiące wyhodowalem tylko 3 mieczyki gupika jeszcze ani jednego. mam co z nimi zrobic mam braci ktorzy tez hoduja rybki ale chce tylko dla wlasnej satysfakcji

Edit by p.

a tak wogole kupilem sobie akwa 60l


A tak wogóle to ostatni raz edytuje Twojego posta, bo następnym razem będe usuwał...p.
pozdro dla wszystkich
Karola
Zaawansowany akwarysta
Posty: 617
Rejestracja: 25 paź 2005 13:12
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Karola »

Hodowla głupika nie jest trudna Samica jest większa od samca, samiec jest pięknie ubarwiony. W okresie dojrzewania jego płetwa odbytowa przekształca się gonopodium. Okres pomiędzy jednym miotem a drugim wynosi cztery tygodnie. Gupik jest to rybka żyworodna. Obserwujemy samicę gdy już jest dość gruba i stoi w jednym miejscu np. pod roślinami, koło filtra musimy ją odsadzić do kotnika. Woda lekko zasadowa , temperatura 24 -25 C. Zależnie od wielkości samica daje od 15 nawet do 100 młodych. Narybek pływa od razu. Karmimy go tym samym pokarmem co dorosłe osoniki tylko rozdrobnionym Później dobrze jest oddzielić samice od samców. Gupiki dobrze czują się w wodzie z dodatkiem soli morskiej lub kuchennej (1 łyżeczka na 10 L wody).

Pozdrawiam
Per aspera ad astra

Obrazek
ODPOWIEDZ