[190l] Planowanie..

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Chlor
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2020 19:53

[190l] Planowanie..

Post autor: Chlor »

Witajcie, to mój pierwszy post. :)

Kilka dni temu nabyłem akwarium, litraż jak w tytule w tematu. Zacząłem planowanie, czytanie i głowa mnie rozbolała. Takiego natłoku informacji jak teraz o podłożu, światle i wielu innych.. miałem ostatni raz na studiach (albo i nawet nie aż taki 8) )

Zarysował mi się pewien plan instalacji tego zbiornika, i chciałbym poddać go czyjejś ocenie, zanim "słowo rybą się stanie".

Planuje filtr Ikola 400 MAXX - i tu moje pytanie starczy? Jakieś opinie na jego temat? Mam jeszcze za darmoszkę Aquael ASAP 300 (który mógłby pełnić funkcję małego wewnętrznego wspomagacza)


Z racji, że baniak będzie stał w chłodnym pomieszczeniu (zimą bywa 16C). Planuję tam trzymać przez cały rok temp 22 C.

Postanowiłem trzymać tam stadko kardynałków chińskich, Danio i krewety red cherry. Myślałem o jakiś kiryskach na dno, ale szczerze mówiąc średnio podoba mi się piasek w akwarium :lol: Zastanawiam się jakie są jeszcze inne ciekawe zimnolubne ryby, ale nic nie mogę bardzo wytropić.

Jeśli chodzi o rośliny wytypowałem sobie: Moczarki, Rogatka, Bacopa Monnieri, Strzałka skrzydlasta.

Jeśli chodzi do oświetlenia to myślę o zakupie dwóch takich "tub" https://allegro.pl/oferta/aquael-leddy- ... 6705662265

I się zastanawiam czy będzie wystarczające dla tych roślin? czy może za słabe? za mocne?

No i co z podłożem dla tego zestawu roślin? Bo jak się czyta ich opisy to można dojść do wniosku, że żwir i kulki G-T mogą dla nich wystarczyć


PS. Będzie to dziennik, będzie galeria, niech tylko najpierw będzie co focić :lol:

Kiedy już urządzisz akwarium, to zapraszam do Galerii ze zdjęciami.
Temat przeniosłem, ponieważ dyskusja co do akwarium będzie się zapewne rozwijała.
MOD krzych_100
damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: damianKr »

Planuje filtr Ikola 400 MAXX - i tu moje pytanie starczy?
Jak dla mnie to filtr będzie odpowiedni.
Mam jeszcze za darmoszkę Aquael ASAP 300
Miałem taki układ (kubełek plus wewnętrzny). Ostatecznie wywaliłem wewnętrzny, kompletnie mi nie pasował w akwarium.
Myślałem o jakiś kiryskach na dno, ale szczerze mówiąc średnio podoba mi się piasek w akwarium Laughing
Ja obecnie mam żwirek kwarcowy i kopią w nim jak dzikie świnie. Więc nie jesteś raczej skazany na piach.
Jeśli chodzi o rośliny wytypowałem sobie: Moczarki, Rogatka, Bacopa Monnieri, Strzałka skrzydlasta.
Jest Ok, chociaż Moczarka dla mnie jest paskudna ;). Bacopa lubi trochę więcej światła, przy tym oświetleniu raczej sadziłbym ją bliżej środka akwarium.
Jeśli chodzi do oświetlenia to myślę o zakupie dwóch takich "tub" https://allegro.pl/oferta/aquael-leddy- ... 6705662265
Skoro nie planujesz akwarium roślinnego to powinny być Ok.
No i co z podłożem dla tego zestawu roślin? Bo jak się czyta ich opisy to można dojść do wniosku, że żwir i kulki G-T mogą dla nich wystarczyć
W sumie to pewnie nawet bez kulek G-T będą rosły z pomocą nawozów, ale wiesz.... swoje pierwsze akwarium również zakładałem z podobnymi roślinkami a później apetyt wzrastał... chce się sadzić nowe rośliny, wymagające żyznego podłoża. Pomyśl nad czymś pod żwir ziemia lub jakiś substrat nie jest to drogie a możesz później żałować.
ODPOWIEDZ