72 litry a LEDY.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Ginger
Posty: 2
Rejestracja: 19 lut 2020 21:19

72 litry a LEDY.

Post autor: Ginger »

Zaczęłam interesować się tematem oświetlenia LED i zamierzam u siebie zastosować takie światło. Ale czytam-szukam-czytam i dalej nie potrafię sama odpowiedź sobie na to pytanie JAKIE OŚWIETLENIE DO MOJEGO AKWARIUM 72 l ?

Obecnie mam najzwyklejsza świetlówkę T8 15W o barwie czerwonej (po zagłębieniu się w temat jest to o wiele, wiele za mało światła dlatego prędko chce to naprawić, bo podobno wg przelicznika min. 0.5 W powinno być). Akwarium ma 72 litry: rośliny - anubiasy, moczarki, camomba, trawnik, mech. Ryby denne, barwniaki, sumiki szkliste. I teraz jak to jest z tymi ledami? Są świetlówki led, belki, taśmy ..... Ale co u siebie najlepiej zamontować? Pokrywy nie zlikwiduje - więc musi zostać. Czyli albo podłączam nową świetlówkę led, albo zostawiam obecną świetlówkę, dokładam ledy, albo daje belke ledową i tak w koło Macieju... -.-

Doradźcie mi proszę, jaki najlepszy wariant wybrać, tak żebym nie obudziła się za miesiąc i stwierdziła, że jednak za małą moc kupiłam, albo inne rozwiązanie byłoby najlepsze. Wychodzę z założenia, że jak kupować to raz, a porządnie.

Dodam że nie ogarniam jak się robi belki - więc pewnie kupie gotową u kogoś kto robi takie rzeczy.

DZIĘKI ! :)
ODPOWIEDZ