160l LT Kilka pytań

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
korson
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2020 20:38

160l LT Kilka pytań

Post autor: korson »

Witam Wszystkich!

Planuje założenie akwarium 160l (100x40x40) LT na bazie ziemi ogrodowej i mam kilka pytań.
Ze starego akwarium, które się rozszczelniło jakiś czas temu zostało mi trochę sprawnego sprzętu jak np. filtr Unimax 250+prefiltr HW-602 oraz świetlówka Aquael Leddy Slim 32W Plant i tu rodzą się dwa pytania odnośnie tego sprzętu:
1. Czy Unimax pociągnie takie akwarium i czym go wypełnić ( wcześniej miałem gąbki w w HW-602, a w Unimaxie sama ceramika i włóknina filtracyjna). Jak wiadomo w LT filtracja nie musi być super wydajna.
2. Czy to oświetlenie da rade w takim akwarium czy dokupić np. taka sama lampe 32W tylko w wersji Sunny?
3. Jakiej gradacji zastosować podłoże (zależy mi żeby było czarne), piasek kwarcowy się 2-3mm się nada?
4. Można zastosować ziemię do kaktusów czy zwykła najtańsza z marketu będzie dobra?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Ad. 1 LT pociągnie. Jak masz prefiltr to zrób typowego biologa.
Ad. 2 dokupiłbym drugą
Ad. 3 2-3 mm OK
Ad. 4 szukaj bez dodatków nawozów.

Pozdrawiam
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
korson
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2020 20:38

Post autor: korson »

2 lampy po 32W dają w 160 około 0.42W/l czyli dla prostych roślin powinno być ok. Unimaxa wypielnie od góry gąbki, wata filtracyjna i dwa razy zwykła ceramika. Myślę że taka konfiguracja powinna być OK. Chyba że unimax nie będzie dawał rady to dołożę jakąś kaskadę dodatkowo.
ODPOWIEDZ