Otosek przyujściowy- czy będzie się u mnie dobrze czuł?

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Otosek przyujściowy- czy będzie się u mnie dobrze czuł?

Post autor: Gabonensis123 »

Witam. Posiadam akwarium 100l i myślałem czy mógłbym dodać do niego jeszcze ze 3 otoski przyujściowe, żeby pomogły mi pomóc pozbyć się uporczywych glonów. A teraz opis akwarium:
-Korzeń
-3 kamienie
-żwirek
-dekoracja skalna

Rośliny:
-anubiasy, pistia rozetkowa, rogatek, rzęsa wodna

Zwierzęta:
-gurami mozaikowe parka
-molinezja ×8
-platka ×5
-danio pręgowane ×4
-zbrojnik niebieski ×1
-mieczyk zielony ×1
-ampularie ×2
-zatoczki ×2
-krewetki filtrujące ×2

Temperatura: 23-25 °C

Dziękuję za każdą odpowiedź :)
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

dawaj krewetki red cherry, lepiej spełnią zadanie i nie pozdychają

co do reszty się nie wypowiadam
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Gabonensis123 pisze: mógłbym dodać do niego jeszcze ze 3 otoski przyujściowe, żeby pomogły mi pomóc pozbyć się uporczywych glonów.
Otoski raczej nie są "na glony". Za bardzo nie ma o nich wiele na temat ich sposobu życia, środowiska naturalnego, w którym żyją itp. A że ktoś tam kiedyś zaobserwował, że jedzą glony, to powstał taki mit.
Akwarium musi być bardzo dojrzałe do wpuszczenia otosków.

Opisz proszę te glony, bo tak przejrzałem Twoje tematy aby ogarnąć temat i nie znalazłem wiele o glonach.
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Te glony z którymi walcze to okrzemki na całm podłożu. Wiem czemu się pojawiły: bo robie podmiany wody kranówką. Słyszałem, że ponoć na okrzemki doskonałe są helmety ale ponoć syfią akwarium swoimi jajeczkami, a jak przeglądałem internet to jeszcze nikt nie znalazł jakiegoś sprawdzonego sposobu na ich pozbycie się (jajeczek) więc helmety raczej odpadają. Próbowałem też odmulając podłoże ale... bez rezultatów.
MarJan
Akwarysta
Posty: 2371
Rejestracja: 23 kwie 2017 10:41

Post autor: MarJan »

na okrzemki jest sprawdzony sposób...przeczekać
Awatar użytkownika
krzych_100
Moderator
Moderator
Posty: 3937
Rejestracja: 11 lut 2014 12:16
Lokalizacja: Bytom

Post autor: krzych_100 »

Gabonensis123 pisze:Słyszałem, że ponoć na okrzemki doskonałe są helmety
Miałem helmety i okrzemki i specjalnie nie pomogło, poza jajami, które zostawiają wszędzie, dużo brudzą.
Możesz troszkę zwiększyć oświetlenie i jak MarJan napisał, przeczekaj...
Pozdrawiam
Krzysztof
------------------------------
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem :)
Prowadź dyskusję na Forum, nie na PW.
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Dziękuję wszystkim za pomocne odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Otoski wymagają wody miękkiej i kwaśnej. Ty trzymasz ryby wód twardych i zasadowych, wręcz słonawych. W dodatku już w tej chwili masz gatunki ciepłolubne pomieszane z chłodnolubnymi...
Odpuści sobie otoski, nie masz dla nich odpowiednich warunków.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Jaruga
Posty: 31
Rejestracja: 23 sty 2020 15:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaruga »

Nie widziałem akwarium ale masz dużo roślin pływających. Może za dużo i jest zwyczajnie w akwarium zbyt ciemno? Zastanów sie nad tym. masz też 8 molinezji co mnie zastanawia. Z doświadczenia wiem że nieco przegłodzone molinezje (wystarczy czasem 1-2 dni) potrafią opitolić glony do zera... Wiec kolejny temat do zastanowienia zostawiam ;)
Awatar użytkownika
Gabonensis123
Posty: 82
Rejestracja: 24 gru 2019 19:38

Post autor: Gabonensis123 »

Czy mogą one nie interesować się glonami, ponieważ karmie je regularnie raz dziennie karmą z dużą zawartością roślin? Jeżeli chodzi o rośliny pływające to zajmują mi one ok. 1/4 powierzchni tafli wody w zbiorniku więc uważam, że nie posiadam ich za dużo, a w akwarium jest jasno :) niemniej dziękuję za poradę :)
gienq
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2018 13:15

Post autor: gienq »

Otoski jedzą glony, a dokładnie zeskrobują pył z szyb (ale nie zielenice kolonijne - zielone kropki). Glonów nitkowatych, czyli tych które najciężej zwalczyć, nie jedzą i nie będą jadły bo nie mają jak. Taki glon jest 3 razy dłuższy od największego otoska ;p
ODPOWIEDZ