Molinezje, mieczyki i gupiki mnożą się na potęgę.

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
JAli13
Posty: 56
Rejestracja: 19 lut 2019 21:42
Lokalizacja: Białystok

Molinezje, mieczyki i gupiki mnożą się na potęgę.

Post autor: JAli13 »

Witam.
Przy innym poście padł temat "przerybienia" mojego akwarium - i tutaj moje pytanie do bardziej doświadczonych forumowiczów, czy ryby żyworodne mając (moim zdaniem) sprzyjające warunki mnożą się w takim tempie. Praktycznie co dwa trzy tygodnie pozbywam się nadmiarowych ryb (a złapać je niełatwo), a im w to graj bo za chwilę wysyp przecinków i znowu "zupa rybna".
Opiszę też sprzyjające warunki: temperatura wody 24 stopnie C, rośliny dające schronienie i cień, dieta zróżnicowana - mrożonki, Ichtio-vit, pokarm granulowany, spirulina, regularnie pilnowany filtr aby wymiana wody była jak najlepsza, ostatnio dodałem na mój nieszczęsny żwir piasek - co rybom przypadło do gustu, regularne podmiany wody minimum 15% tygodniowo. Dodatkowo pilnowane NO3 i NH3. Oświetlenie dobrane do roślin (3x18W świetlówka) teraz doszło eksperymentalnie oświetlenie za tylną szybą.
W sumie akwarium pełne ryb wygląda niezwykle, ale nie chcę ich męczyć w moich ok. 100l
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Tak, masz przerybione akwarium.
Tak, żyworódki będą się mnożyć nawet w kałuży i kompletnie niesprzyjających warunkach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ