Mleczna woda

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
andrzejek87
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2019 13:35

Mleczna woda

Post autor: andrzejek87 »

Witajcie,
Być może ktoś z Was będzie mi w stanie pomóc.
Od kilku tygodni nie mogę sobie poradzić ze zmetnieniem wody (mleczna woda).
Problem pojawił się nagle, po jednej z podmian która w niczym nie odbiegała od innych (około 15%).
Próbowałem wszystkie co mi znane na zakwit pierwotniaków: intensywne napowietrzanie, ograniczenie światła, wyłączyłem nawożenie roślin poza CO2 z butli i potas, dozowalem bakterie. Nie pomaga nic. Praktycznie każdego dnia mam wrazenie, że jest lepiej natomiast w miarę upływu dnia wygląda to coraz gorzej (być może to moje spaczenie od ciągłego gapienia się w zbiornik lub kwestia światła wraz z upływem domy).
Akwarium ma 135 l (kostka glossy cube).
Filtracja eheim bio power 240 (gąbki, matrix i wegiel) i Aquael turbo 500 (dwa pojemniki z matrixem i wata).
Obsada: 12 Amano, 16 razbor Espei, 8 kirysków panda i 1 zbrojnik.
Obsada zdrowa, aktywna z apetytem. Rośliny rosną dobrze, delikatnie babluja.
NO2 0
NO3 5 (było więcej ale użyłem też purigen który z braku efektów dzisiaj wyleciał z filtra).
pH 7,5
GH 6
Testy kropelkowe zooleka.
Dziś założyłem lampę UV, jednak słaba 1W aquaela (mocniejszej się boje i w sumie też nie znalazłem mocniejszej na filtry wewn.) I jest to już ostatnia deska ratunku. Jeśli nie pomoże więcej pomysłów nie mam. Ktoś może mi coś doradzić?
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Tak,nie znajdziesz mocniejszej lampy niż 1 W na wew filtr. Też z tym miałem problem. Nie znam twoich filtrów,jeżeli oba są wew,to będzie problem z lampą. możesz wrzucić zdjęcie zbiornika ? Na pewno czytałeś o occie ,ale tu reg zabrania doradzania tego rozwiązania,ja stosowałem ,na chwilę pomaga . Kilka propozycji z mojej strony: częstsze podmiany wody,co 2 dzień po 20 procent,dołóż watę która plukaj codziennie . Ja kupiłem na wish 11 w lampę i włożyłem do filtra w miejsce grzałki. Tam woda przepływa wolniej a nikt i nic z akwarium nie ma kontaktu z lampą. Też się naszukalem lamp do wew ,ale nie ma nic. Miałem dokupić chiński filtr zewnętrzny,taki za 80 zł i założyć na wlot do filtra lampę 36 W (około 240zl )Zrezygnowałem ,ta 11 nawet upala dziadostwo,dużo szukałem po necie i uważam,że na wszelkie dziadostwo w zbiorniku najlepsze są lampy. Doradza Tobie kilo ceramiki dla bakterii,też dawałem ,nic nie pomogło.
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

Nie podmieniaj na razie wody i syp mniej pokarmu
ODPOWIEDZ