Niesłyszalny filtr

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

muszynskijan1412
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2020 14:42

Post autor: muszynskijan1412 »

Przemeblowanie odpada. Z wyłączaniem to całkiem niezły pomysł mi podsunąłeś. Tzn. nie na całą noc a na godz. lub dwie aż zasnę. Aż tak źle ze mną nie jest żeby załączenie filtra mnie obudziło. Programator koniecznie cyfrowy. Miałem kiedyś coś podobnego do oświetlenia
https://allegro.pl/oferta/orno-mechanic ... ry&bi_c=Ym
EwOTM3ODktNTgyYi00YWZkLTg0ZTUtMDlhNjE3NmFjY2QxAA&bi_
t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=be0e93bb-8be7-45fd-b6fd-5b390542353e
i niestety za głosno chodzą te trybiki. Z tym, że może faktycznie filtr powinien być włączony całodobowo bo krewetki lubią napowietrzenie- kombinujemy dalej.
Pójdę za radą Neuro i kupię na próbę ten sprzęt. Z drugiej strony macieja792 napisał, że może przenosić drgania. Może zależy to od konkretnego egzemplarza. A może by tak kupić ze 3 sztuki z niezależnych źródeł i wtedy szansa, że co najmniej jeden będzie w porządku będzie większa. Zawsze dwa można odesłać potem. Z resztą jak ktoś ma cichy egzemplarz to z chęcią odkupię od niego albo prześlę mu nowy taki sam. Mówię jak najbardziej poważnie. Niektórzy z was mają pewnie tyle pomp w domu, że nie zrobi im różnicy jedna, która może okazać nieco głośniejsza niż dotychczas. To też przecież zależy od tego gdzie kto ma zbiornik. Mi w salonie też by to nie przeszkadzało...
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Wyłączanie filtra będzie powodować obumieranie bakterii nitryfikacyjnych we wkładach filtra i stałe zaburzanie równowagi biologicznej w akwarium. Nie radzę tego robić.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

Ja mam używany filtr,swoje pewnie ma za sobą dlatego wpada wirnik w drgania. Z wyłącznikiem elektronicznym masz rację,ja pod lampy mam zwykły mech. zawsze strzela przy wyłączaniu belki.
Awatar użytkownika
Ginuha
Posty: 239
Rejestracja: 04 wrz 2019 13:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Ginuha »

Ja w prawdzie doświadczenie jakiegoś mega to nie mam, ale w 50l akwarium mam kaskadę fzn-2 i chodzi ciszej niż sterowanie oświetleniem. Jeżeli poziom wody jest wysoki to nie słychać też spływającej wody.
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

BARA pisze:Wyłączanie filtra będzie powodować obumieranie bakterii nitryfikacyjnych we wkładach filtra i stałe zaburzanie równowagi biologicznej w akwarium. Nie radzę tego robić.
Ktoś to kiedyś udowodnił? czy tylko jest to powielany schemat?
szukam po necie nie ma odpowiedzi
Awatar użytkownika
wojtass9
Moderator
Moderator
Posty: 2343
Rejestracja: 22 lis 2007 13:42
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: wojtass9 »

Macieja to szukaj na odpowiednich stronach a nie na stronach xxx :D Bakterie nitryfikacyjne potrzebują tlenu który jest dostarczany do filtra poprzez przepływ wody ,więc tak na chłopski rozum -wyłączasz filtr nie ma dostarczania tlenu i wiadomo co dalej :D
macieja792
Posty: 210
Rejestracja: 01 sty 2020 9:25

Post autor: macieja792 »

ja wiem,na stronach xxx tez wiem co jest :shock: ja szukam naukowych rozw 8) wszystko z przymrużeniem oka-jak zawsze .Moj magic filtr juwel ma nawet kumulować beztlenowe(dolny koszyk) i tlenowe (górny koszyk),wszystko z troską o klienta :D tylko jak się one rozdzielają?
:brawo
muszynskijan1412
Posty: 8
Rejestracja: 03 kwie 2020 14:42

Post autor: muszynskijan1412 »

Więc tak. Będzie nowy (grubszy) piankowy podkład pod zbiornik. Będzie też pokrywa. Mam wrażenie, że jak to zamknę to będzie lepiej. Tylko teraz pytanie czy napowietrzanie ruchem wody przy zamkniętej pokrywie da dobry efekt. Tutaj by musiał specjalista się wypowiedzieć. W sumie nie mogę zrobić do końca zamkniętej bo na lato dojdą wiatraki, które przy pełnym zamknięciu chyba się nie sprawdzą (ktoś coś wie na ten temat?). Można byłoby z tyłu wymusić wiatrakiem obieg pokój/pokrywa. Akurat jeden z wiatraków już przetestowałem: wziąłem stary wiatrak 12v z zasilacza PC. Po podłączeniu do zasilania 6v (da to 1/4 mocy) całość pracowała u mnie niesłyszalnie (aby mieć pewność, że w ogóle wystartuje polecam kondensator). O ile się orientuje problemu z zamówieniem pokrywy (jak i wariantu z otworami) na wymiar nie będzie. Na styku pokrywy dam piankę lub silikon. Zatem spróbuję podkładu pokrywy i tego filtra. Jak piszecie, ze coś pracuje ciszej niż coś tam innego to sprawdźcie czy spełnia definicje. Tylko to biorę pod uwagę.
differ
Posty: 4
Rejestracja: 07 sty 2020 22:22

Re: Niesłyszalny filtr

Post autor: differ »

Czy udała się modyfikacja?

Mnie mój PAT-mini doprowadza do szału. Co prawda nie słychać działania filtra samego w sobie, ale jego wibracje przenoszą się na ścianę. Mam akrawium na szafce przykręconej do ściany i niestety cała ściana w nocy wyraźnie buczy od tego małego draństwa. Na początku miałem ten filterek powieszony na kablu i problem był mniejszy, ale po zamontowaniu deszczowni oraz pojemnika na dodatkowy filtr bio nie potrafię go wyciszyć.

Obecnie rozważam zakup kaskady AquaClear 30 lub Fluval C2 - niestety opinie w internecie raczej sugerują, że te filtry wcale ciche nie są.
ODPOWIEDZ