Akwarium 54l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Akwarium 54l

Post autor: adex1005 »

Witam założyłem od miesiąca akwarium 54l i posiadam w nim 4 fantomy czarne i czerwone 3 pielęgnice ramireza skośnopręgie 2 kirysy i 2 glonojady. Mam pytanko ponieważ jedna pielęgnica cały czas atakuje pozostałe dwie a one siedzą w krzakach głowa do góry lub w dół albo w miejscu tylko wylatują jak daje jedzenie co może być z nimi nie tak? Na początku miałem neonki ale 2 zjadły i oddałem je rodzinie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Ale w sumie to jakie masz pielęgniczki? Dobraną parkę ramirezów czy skośnopręgie?
W tak małym akwarium nie powinno być więcej niż tylko jedna para ryb terytorialnych.

Jakie są parametry wody w zbiorniku?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Post autor: adex1005 »

To są same pielęgnice skośnopręgie 3 sztuki parametry wody na poczatku były okej jutro sprawdzę, są po przejściu ospy ponieważ na początku się pojawiła na fantomach ale już tydzień zlikwidowana. Leczona ichtio przy 28 stopniach.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Chwila, masz u siebie pielęgnice skośnopręgie Mesonauta festivus w 54l?
Na pewno chodzi o te ryby?
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Post autor: adex1005 »

Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Post autor: grzesi3k »

Oj oj, kolego one maja ze stresu permanentny stan przedzawalowy
adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Post autor: adex1005 »

Ta jedna normalnie pływa tylko goni co chwilę te dwie i się chowają po roślinach tak właśnie doradzaja w tym akwarystycznym
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Poczytaj o wymaganiach tych ryb. Należy trzymać dobraną parę, akwarium 300l, te ryby dorastają do ponad 20cm. Twoje akwarium się dla nich nie nadaje.

Dla kirysków i pielegnic/pielęgniczek podłożem powinien być piasek.
Co to za sztuczne zielone kamyki na dnie? Gdzie są groty umożliwiające schronienie dla ryb?

Oddaj te pielęgnice, podaj parametry wody, zmień podłoże i zaplanuj obsadę odpowiednią do litrażu jaki posiadasz. A nim kupisz ryby poczytaj o ich podstawowych wymaganiach.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Post autor: adex1005 »

Tutaj zrobiłem zdjęcie jak pływa sama a czasami nawet we dwie
https://www.fotosik.pl/zdjecie/e4826ffc4897835f
https://www.fotosik.pl/zdjecie/b84acada9314c51c
adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Post autor: adex1005 »

No właśnie czytałem że muszą mieć więcej miejsca mój błąd posłuchałem akwarysty, grote ogólnie mają jedna z bambusa, podłoże to piasek a na nim mały worek kamieni świecących w nocy, parametry jutro zmierzę

Pielęgnic raczej nie dam rady już zwrócić w tym czasie z kamykami postaram się coś zrobić, jutro zmierzę parametry wody zobaczę co wyjdzie
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2020 22:14 przez adex1005, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień"

Wywal te świecące kamienie, mogą stresować ryby i wydzielać coś do wody.

Pielęgnice oddaj jak najszybciej.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Ehnatox
Posty: 76
Rejestracja: 12 lut 2020 9:09
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ehnatox »

adex1005 pisze:No właśnie czytałem że muszą mieć więcej miejsca mój błąd posłuchałem akwarysty, grote ogólnie mają jedna z bambusa, podłoże to piasek a na nim mały worek kamieni świecących w nocy, parametry jutro zmierzę

Pielęgnic raczej nie dam rady już zwrócić w tym czasie z kamykami postaram się coś zrobić, jutro zmierzę parametry wody zobaczę co wyjdzie
Daj ogłoszenie na olx czy jakichś grupach akwa z twojej okolicy na FB na pewno ktoś weźmie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Proszę nie edytuj swoich postów pod którymi są już nasze wypowiedzi. Prowadź dyskusję w ciągu, tylko nie pisz swojego posta pod swoim postem. Napisałam do Ciebie na pw z jeszcze jaśniejszaą instrukcją.

Czekam na wyniki testów wody.
Może stworzyć naprawdę piękne akwarium, tylko niestety zacznij od uporządkowania obsady i zbierania informacji na temat gatunków ryb jakie chcesz trzymać.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
adex1005
Posty: 54
Rejestracja: 04 kwie 2020 18:43

Post autor: adex1005 »

Pomiar wody dzisiejszy :
Azotany 0
Azotyny 0,23
GH 16'd
KH 20'd
pH 7,2
CI 0
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Niestety woda jest za twarda na trzymanie fantomów i kirysków (jaki masz gatunek?).
Na pielęgnice jak już wiesz Twoje akwarium jest za małe i dla nich również woda jest nieodpowiednia.
Jaki trzymasz gatunek glonojada? Jeżeli to jest popularny wąsacz niebieski zwany zbrojnikiem niebieskim to dla niego 54 jest mocno za małe. 112l i więcej byłoby ok.

Poziom azotynów wskazuje na niewydolną filrrację biologiczną. Podmieniaj więcej wody, bo trujesz ryby.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ