Tarliskowy Hardscape :)

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Tarliskowy Hardscape :)

Post autor: Trex »

W związku z tym że zauważyłem jak moje Pandy od jakiegoś czasu się wycierają w akwarium ogólnym a tam są zerowe szanse na przeżycie narybku, postanowiłem dzisiaj postawić im zbiornik tarliskowy. Tak właśnie powstał ten Hardscapowy :D zbiornik i postaram się odchować jakaś młodzież. Postępy będę w tym temacie relacjonował.
Dzisiaj dzień 1. Jestem na etapie wyławiania kirysków z ogólnego. Słabo to widzę, skubane są bardzo szybie i chowają się w roślinkach, ale jakoś się uporam. 2 sztuki już są

Obrazek :D :D :lol:
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

No to trzymam kciuki i będę śledził.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Po trzech dniach jedna z samic wyraźnie się zaokrągliła i wieczorkiem zaczęły się harce, ale jak na razie po godzinie ganianki jeszcze nic nie widać.

https://youtu.be/Z175DBszzJI
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Po tygodniu "namawianiu" Kirysków na tarło jednak nie udało się nic zwojować lub przegapiłem i ikra została zjedzona. Zdecydowałem się że rybki wracają do ogólnego. Juz tego samego dnia wieczorkiem dochodzi do tarła :twisted: , co ja się mam z tymi bandziorkami.
Temat uważam za zamknięty.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Mała aktualizacja :D Jednak przegapiłem tarło i ikrę. Dzisiaj zauważyłem 2 przecinki, które śmigają sobie po piasku :D Jakoś tak nie kwapiłem się do spuszczenia wody z tego zbiornika i posprzątania go po nieudanej próbie z rozmnożeniach tych bandziorów. Co prawda widzę tylko jak narazie 2 szt., ale i tak się cieszę że coś jest, może pod kamieniami jest ich więcej :D

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Post autor: BARA »

Moje gratulacje!
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

:brawo
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

BARA,Neurochirurg Dzięki. No dzisiaj naliczyłem 4 szt. wiem że to nic, ale mnie to cieszy. Oby udało się chociaż z 2 szt odchować. Zawiesina z pokarmem wstrzyknięta po troszeczku przy kamieniach, gdzie lubią się chować i zainteresowanie jest :D
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

No niestety zostały już tylko 2 szt. Dzisiaj znalazłem jednego martwego :( , walczę chociaż o te 2 sztuki.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

No i porażka, nic nie przeżyło. Za jakiś czas jeszcze raz spróbuję. Nie mam pojęcia co robiłem źle, parametry były odpowiednio ustawione, jeść jadły . Czy ten narybek taki delikatny?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Neurochirurg »

Trex a filtr dojrzały czy to świeże akwa, bo być może przyczyną jest banalna?
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Trex »

Akwarium dojrzałe, NO2 na 0. Robiłem co 2 dni podmiany 50% wodą RO, żeby nawet NO3 za bardzo nie skoczyło, włożyłem nawet purigen do akwarium , aby woda wylatujące z filtra go opłukiwała żeby wyłapywał inne związki i tak naprawdę to od tego czasu dzień po dniu zaczęły padać, ale nie sądzę aby to purigen był winny.
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarliskowy Hardscape :)

Post autor: Trex »

Przed długim weekendem postanowiłem że zrobię drugie podejście do rozmnożenia bandziorów. W zeszłą środę przeniosłem je ponownie do zbiornika tarliskowego. Jak wróciłem w niedzielę to zauważyłem kilka jajeczek pod kamieniami więc odłowiłem tarlaki z powrotem do ogólnego. Wczoraj z rana po jajeczkach nie było śladu, jedynie kilka które zrobiły się mlecznie białe. Dzisiaj dojrzałem jaka razie 3 szt uciekające pod kamienie jak tylko zapaliłem światło. Udało mi się uchwycić na fotce, ale niezbyt wyraźnie jednego malucha. Zobaczymy czy tym razem uda się coś odchować.

Obrazek
Awatar użytkownika
Trex
Posty: 768
Rejestracja: 10 lis 2017 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tarliskowy Hardscape :)

Post autor: Trex »

NIe wiem, nie wiem co robię źle... z 7 szt. zostały mi tylko 2 i do tego jeden od 2 dni pływa jakby mial kręcioła, jak płynie przed siebie to jeszcze do tego obraca się wokół własnej osi :blagam. Parametry wody sprawdzone są ok, temperatura wody ok, karmione pyłkiem w postaci zawiesiny nie wiem co może być nie tak. Trzeciej próby rozmnożenia Pand już nie będzie.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Tarliskowy Hardscape :)

Post autor: Neurochirurg »

Spróbuj trzymać małe w czystym szkle aż podrosną, łatwiej kontrolować czystość wody itd.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ