Pomarańczowy noworodek

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Pomarańczowy noworodek

Post autor: Stary rekin »

Zauważyłem małą rybkę w akwarium, ma około 3mm, jest pomarańczowa. Nie wiem czyje to dziecko, ale to pierworodny w tym akwa i chciałbym aby przeżył. Boję się jednak, że ktoś go zje.
Co radzicie? Roślin trochę jest więc ma się gdzie schować.
kiler
Akwarysta
Posty: 494
Rejestracja: 08 lis 2005 16:49
Lokalizacja: Słubice

Post autor: kiler »

albo ja zostaw w ogolnym albo gdzies porzenies do innego akwa a to jest zapewne platka mloda
pozdrawiam
Póki co 96 litrów-amazonka
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Ile mm ma nowo narodzona rybka?
ps. Rybka nadal żyje, chowa się w mech jawajski, więc trudno ją zlapać.
wydaje mi się, że majuż kilka dni i dopiero wczoraj się pokazała.
Pewnie było ich więcej, ale przeżyła jedna.
Awatar użytkownika
Niki
Pomocnik
Posty: 196
Rejestracja: 10 lut 2006 15:36
Lokalizacja: Wola

Post autor: Niki »

Jeżeli chcesz ją ocalic to chyba najlepszym wyjściem bedzie ja odłowić np. do kotnika, który się wiesza na szybce akwa, możesz spróbować ją utrzymać w akwa ogólnym ale ryby moga ja zjeść skoro zjadły jej rodzństwo. Najprawdopodobniej wydaje się być to młoda platka.
Akwarium 112l
Kaskada Aquael FZN-2
grzałka z termostatem Aquael 100W
Oświetlenie: Aqua glo 20W, Sun glo 20W
Obsada:
2 skalary
1 gurami marmurkowy
4 żałobniczki
4 kiryski
2 cierniooczki
1 kosiarka
2 zbrojniki niebieskie
1 żabka
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Dokładnie Niki ma rację, to że się jeszcze ocaliła nie oznacza ze przetrwa dalej, a nie bedzie kąskiem dla innych ryb. Zatem jeśli chciałbys ja miec przyłaczam się w całości do wypowiedzi powyżej.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

a ja mam inne rozwiąznie... skoro to pierworodny to musi mieć należyte warunki i należycie trzeba się z nim obchodzić... ja bym odłowił wszystkie inne rybki i do wanny na 2 tyg a jak już podrośnie maluszek to resztę z wanny do akwarium... :P oczywiście żart :) pozdrawiam
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Na razie wanna nie będzie potrzebna :lol: rybka doskonale daje sobie radę. Schowała się w kącie akwa mocno zarośniętym, tak że miałbym problem z wyłowieniem jej bez demolki roślin. Potrafi już jeść drobno pokruszony pokarm i widać jak objada mech jawajski. Ma 5-6mm, więc moje rybki raczej jej nie zjedzą, szczególnie że dałem im troszkę więcej przysmaków i są najedzone :D .
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

ja mimo to bym ją odłowił min. na tydzień... :)
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Przed chwią zobaczyłem, że są dwie rybki :lol: . Dziś już nic nie zrobię ale jutro kupię małe akwa i je przeniosę. Czy 10l wystaczy, czy kupić większe?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Wstaw mały kotnik jesli się uda w Twoim akwa i nie bedzie potrzeby kupowania innego. Jeśli kupisz nowe akwa pamietaj ze nie możesz wlac tam przypadkowej wody a tylko te i wyłacznie te z akwa, a co z filtracją z ogrzewaniem? Zatem kotnik bedzie najodpowiedniejszy, wstawisz w to akwa tam będą małe rybki i gra.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Mam akurat mały filterek Elite mini, grzałkę kupię, a wodę przeleję z mojego akwa.
Pytanie: czy wsadzić tam jakieś roślinki?
Muszę i tak przygotować takie akwa dla maluchów bo następne rybki mają pękate brzuszki, więc myślę tak: poród w kotniku, a potem maleństwa do żłobka bo nie będę wieszał kilku kotników.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No jasne dobrze ze by były roślinki, ale jeśli to tylko przejściówka to bez tez sie da, byle tylko woda miala własnie właściwe parametry, temperature i filtracje, bo to podstawa.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Co do wody to jest oczywiste. Chodi mi o to, żeby ta przejściówka była jak normalne akwa tylko mniejsza.
A może to błąd i lepiej zrobić akwa 60-70l i traktować jako przedszkole tzn bez stałej obsady tylko wpuszczać małe rybki do czasu aż urosną, bo z tego co widzę czekają mnie regularne porody Gupików i Platek.
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No jeśli masz takowe możliwości to najlepsze rozwiązanei, miec akwa puste na takie sytuacje i gotowe w każdej chwili. Kwestia tylko logustyczna i chęci oraz możliwości. Jeśli nie stanowi to u Ciebie problemu to polecam.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Stary rekin
Posty: 112
Rejestracja: 05 mar 2006 23:17

Post autor: Stary rekin »

Mam takie możliwości i chęci. Miałem w planach jedno duże akwa około 200l, ale łatwiej będzie mi zrobić 2 lub 3 mniejsze tzn do 100l, więc te małe rybki to świetny pretekst do nowego zakupu :lol:
ODPOWIEDZ