jeszcze słówko o korzeniach

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!
Niestety Brian nie ma sie czym przejmowac ...... Poprostu ma racje! :lol:
Brian.. Pozdro!
agami
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2006 10:23

Post autor: agami »

A jak spreparować korzeń, który nie mieści się do żadnego garnka? Właściwie to jest kawałek pnia z korzeniem. Kupiłam go w sklepie, ale po wstepnym wypłukaniu widzę, że wydobywa się z niego ciemny proszek. Wydaje mi się, że miejscami ma jeszcze resztki kory i one tak brudzą. Czy samo polewanie wrzątkiem lub zagotowanym roztworem soli + moczenie wystarczy?
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Jesli kupilas korzen preparowany to moze cos dac ale jesli takowy nie jest to moze byc nie ciekawie po wlozeniu go do wody
Jak jest on suchy to moze uplynac nawet i pol roku zanim bedzie tonal sam bez pomocy kamienia :lol:
Pozdrawiam
agami
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2006 10:23

Post autor: agami »

Jest czarny, wygląda na spreparowany. Poza tym waży min. 2 kg, więc powinien tonąć. Ale brudzi wodę, a nie chcę mieć w akwarium herbaty.
Awatar użytkownika
Rybaczki
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 580
Rejestracja: 02 mar 2006 1:58

Post autor: Rybaczki »

Czyli nie pozostaje Tobie nic innego jak znalezc jakis pojomnik i moczyc zmienic wode i dalej moczyc Mozesz go jeszcze wyszorowac miekka szczoteczka
Sprobuj jednak znalezc jakis sposob na wygotowanie go bo moczenie moze byc dlugotrwale a i efekt moze byc nie taki jak by sie chcialo
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Właśnie wpadł mi do głowy "szatański pomysł" .
Może warto wziąść korzeń i pojechać na myjnie gdzie mają profesjonalne "karchery" niech go porządnie umują gorącą wodą pod ciśnieniem - może to wypłucze ten pył.
Co do moczenia ..polecam plastikową wanienkę do kąpania dzieci. Jest lekka i w miarę tania , a ja nawet używam ją jako tymczasowe akwa przy generalnych porządkach :lol:
Szacuneczek Qbas
agami
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2006 10:23

Post autor: agami »

Mój mąż wpadł na identyczny pomysł :) Jutro wprowadzimy go w życie. Mam nadzieję, że wszystkie brudy ładnie się wypłuczą.
Awatar użytkownika
MarcinX
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 4562
Rejestracja: 28 lis 2005 22:23
Lokalizacja: Homburg / Grudziadz

Post autor: MarcinX »

Hey!

Zawsze tak robilem i bede robil. Niddy jeszcze korzeni nie gotowalem.
Przy korzeniach o wielosci okolo 1m, tak i tak nic innego nie pozostaje.
Czesc Marcin!
ODPOWIEDZ