Nowe rośliny i problemy?

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malcanor
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2021 0:09

Nowe rośliny i problemy?

Post autor: Malcanor »

Hejka
Zasadziłem do nowego akwa rośliny. Mam je ponad tydzień. Wlałem preparat na rośliny + kulki nawożące i po 2 dniach jest coś takiego jak na zdjęciach. Robią się niektóre po krawędziach brązowe. https://imgur.com/a/v11HFax
Akwarium 72l, temp 24-25. Testy jedynie paskowe i są w normie. Oświetlenie mam wbudowane 7w.
Martwi mnie to bo no dopiero to 3 dni. Uzdatniacz, bakterie nowe + płyn dla roślin też wlany, dodatkowo pierwszy raz te kulki nawozowe.
Co może być powodem ?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Nowe rośliny i problemy?

Post autor: chemik4 »

Cześć,
rośliny pochodzą z innego akwarium czy ze sklepu? Jeżeli ze sklepu to na 99% były to rośliny z hodowli emersyjnej (nadwodnej), w akwarium minie kilkanaście dni zanim wypuszczą nowe liście przystosowane do życia pod wodą.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Malcanor
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2021 0:09

Re: Nowe rośliny i problemy?

Post autor: Malcanor »

chemik4 pisze: 10 lut 2021 10:40 Cześć,
rośliny pochodzą z innego akwarium czy ze sklepu? Jeżeli ze sklepu to na 99% były to rośliny z hodowli emersyjnej (nadwodnej), w akwarium minie kilkanaście dni zanim wypuszczą nowe liście przystosowane do życia pod wodą.
Tak ze sklepu z akwarium w koszyczku. Oczyszczone z waty, nawóz i wsadzone do mojego przy podmiance wody. Rozumiem, że będzie im dobrze + nie "umrą" ?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Nowe rośliny i problemy?

Post autor: chemik4 »

Będzie dobrze, daj im czasu.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Malcanor
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2021 0:09

Re: Nowe rośliny i problemy?

Post autor: Malcanor »

chemik4 pisze: 11 lut 2021 0:07 Będzie dobrze, daj im czasu.
Widzę, że brązowieją coraz mocniej. Dodam może fosfor, dodatkowo ryby mają ospe i teraz trzebą to zwalczyć.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Nowe rośliny i problemy?

Post autor: grzesi3k »

Nic nie dodawaj, temp podbij na ospe I daj cos na zabicie sporow, czy jak to tam sie nazywa.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: Nowe rośliny i problemy?

Post autor: korczus »

Mam podobną sytuację, rośliny ze sklepu internetowego, ładnie zapakowane w koszyczkach itp po włożeniu do akwarium zaczynają brązowieć, rośliny mało wymagające ale widać, że potrzebują czas na aklimatyzacje, stare liście zgniją a nowe wyrosną tylko potrzeba czasu ;)
Awatar użytkownika
Malcanor
Posty: 55
Rejestracja: 03 lut 2021 0:09

Re: Nowe rośliny i problemy?

Post autor: Malcanor »

korczus pisze: 13 lut 2021 19:41 Mam podobną sytuację, rośliny ze sklepu internetowego, ładnie zapakowane w koszyczkach itp po włożeniu do akwarium zaczynają brązowieć, rośliny mało wymagające ale widać, że potrzebują czas na aklimatyzacje, stare liście zgniją a nowe wyrosną tylko potrzeba czasu ;)
Fajnie dzięki :P Dodałem dwie nowe. Czekam na efekty
ODPOWIEDZ