Czy ta ryba jest w ciąży?

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Czy ta ryba jest w ciąży?

Post autor: BojownikInternetowy »

Niestety nie mogłem załączyć zdjęcia ale opiszę jej wygląd. Jest to Neon Inessa i ostatnio zauważyłem że brzuszek mu jakby wydęło. Wydecie jest bardziej obok głowy niż ogona a jak patrzałem na ciąże u innych ryb tęgi gatunku to było to dokładnie w tym miejscu. Rybką mi wygląda na samca ale ja się na tym gatunku za bardzo nie znam. Te ryby zapoczątkowały u mnie tego bakcyla akwarystyki.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy ta ryba jest w ciąży?

Post autor: BARA »

Neony nie mogą być w ciąży, to jest gatunek składający ikrę, a nie żyworodny. Wzdęty brzuch może być oznaką przejedzenia lub choroby. U samic może oznaczać noszenie ikry, którą potem zrzucą.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Czy ta ryba jest w ciąży?

Post autor: BojownikInternetowy »

BARA pisze: 05 mar 2021 15:47 Neony nie mogą być w ciąży, to jest gatunek składający ikrę, a nie żyworodny. Wzdęty brzuch może być oznaką przejedzenia lub choroby. U samic może oznaczać noszenie ikry, którą potem zrzucą.
Dobra tam ale w ciąży to się mówi tak ogólnie. Przejdzenie może to nie być bo ostatnio w sumie się trochę zapominałem albo mam alzheimera
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy ta ryba jest w ciąży?

Post autor: BARA »

Jeżeli martwi Cię wygląd ryby to załóż temat w dziale Choroby, opisz nam akwarium zgodnie z Regulaminem Działu Choroby i pokaż zdjęcia akwarium oraz neona.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
BojownikInternetowy
Posty: 15
Rejestracja: 20 lut 2021 19:10

Re: Czy ta ryba jest w ciąży?

Post autor: BojownikInternetowy »

BARA pisze: 05 mar 2021 16:24 Jeżeli martwi Cię wygląd ryby to załóż temat w dziale Choroby, opisz nam akwarium zgodnie z Regulaminem Działu Choroby i pokaż zdjęcia akwarium oraz neona.
No właśnie z tymi zdjęciami jest problem ponieważ nawet jednego nie mogę załączyć bo jest za duże. Miejsce wydecia nie jest okrągłe ale bardziej to są takie odwrotne garby. Nie wiem jak to ująć
Może ineczej... Wygląd wybrzuszenia ciągle się zmienia i nie da się go tak prosto opisać
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Czy ta ryba jest w ciąży?

Post autor: chemik4 »

Wrzuć zdjęcie na fotosika albo udostępnij z google drive.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ