[375l] Akwarium towarzyskie 150x50x50.

Tutaj zadajemy pytania dotyczące obsad naszych zbiorników

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

damianKr
Posty: 97
Rejestracja: 31 mar 2019 19:42
Lokalizacja: Kraków

[375l] Akwarium towarzyskie 150x50x50.

Post autor: damianKr »

Hej,

Z powodu przeprowadzki musiałem zrezygnować ze swojego akwarium 200L, ale nie jest źle ponieważ teraz większy metraż więc i większe akwarium się zmieści :).

Planuję zakup akwarium 150x50x50, zastanawiam się jeszcze czy warto dopłacić 140zł za akwarium wyższe 150x50x60. Ale jeszcze się waham ponieważ jest to spory słup wody i obawiam się na ilość światła docierającego na dno a nie chcę pakować 20cm podłoża.

Poprzednie akwarium miałem roślinne z 0.8W na litr oświetlenia CO2 i nawozami. Obsada prosta, Skalary, Razbory Klinowe, Kiryski, Zbrojniki, Pielgniczki Ramireza.

Teraz chciałbym zrobić coś podobnego, tylko nie chcę już całego zbiornika obsadzać roślinkami ponieważ ciężko się później obserwuje rybki. Jako że powierzchnia jest już dość spora to planuje zrobić część akwarium gęsto porośniętą i część bardziej odsłoniętą.
Fajnie jeśli dałoby się bardziej urozmaicić obsadę.

Tak więc, jak już wspominałem akwarium w jednej części gęsto porośnięte roślinkami aby zaspokoić potrzeby rybek które preferują bardziej zarośnięte zbiorniki. W drugiej części zbiornika tylko małe roślinki i korzenie i dużo przestrzeni do pływania. Planuję również małą część obsadzić trawą.

Podłoże, standardowo nawóz plus czarny żwirek bez ostrych krawędzi.

Woda, miękka, pH 7.5 jednak poprzednio wraz z korzeniami i CO2 pH spadało do 7.
Jeśli chodzi o filtrację to chciałbym uniknąć wewnętrznego filtra czy lub drugiego kubełka, tak więc raczej nie chcę przerybiać. Filtr planuję zakupić: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/filtr ... 26267.html, SUMPY odpadają.
Do tego butla z CO2 i nie wykluczam nawożenia. Akwarium przykryte.

Tak, więc osobiście planuję obsadę:
- główny lokator Skalar/Paletka, żonie podobają się Paletki, mnie Skalary. Osobiście boje się hodowli Paletek, tym bardziej boje się mieszania tych dwóch gatunków, tak więc preferuje Skalary. Podobają mi się stada skalarów w jednym kolorze, najlepiej paskowane. Według mnie wygląda to lepiej niż 6 skalarów i każdy w innym kolorze. Najbardziej podobają mi się Skalary z wysokimi płetwami, ale to loteria w zoologicznym jakiego skalary się dostanie. Nie wiem czy jest możliwość w takim akwa na jakiegoś "rasowego" skalara?

- ławica, poprzednio miałem neony czerwone, były piękne, ale jak urosły to okazały się zbyt duże jak na 200L więc je sprzedałem i kupiłem stado Razbor Klinowych. Teraz się waham czy Razbory w takim akwarium się nie zgubią, więc rączej zdecyduje się na Neony Czerwone.

- dodatkowo bardzo podobają mi się Pielęgniczki Ramireza, poprzednio miałem parkę niebieskich. Jeśli teraz da się upchać kilka par to byłoby super. No chyba, że coś innego polecacie.

- żonie bardzo się podoba Gurami Mozaikowe, da radę upchać?

- na dno standard, większe odmiany Kirysków. Raczej już nie zdecyduje się na Zbrojnika ze względu na ilośc syfu jaki produkuje. Możecie coś polecić na dno coś bardziej nietypowego.

I jeszcze taki kaprys.... krewetka filtrująca...

Jak widzicie obsada nie jest jakoś ekscytująca, jeśli możecie ją urozmaicić, poprawić to będę wdzięczny za pomoc.
ODPOWIEDZ