Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Firstman
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021 0:01

Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Post autor: Firstman »

Witam założyłem akwarium 27 dni temu wodę leję z filtra ro, robię podmiany dodaję mineralizator Growise , nawożenie CO2 i od tego mineralizatora mam mętną wodę. Robiłem test w szklance z tym mineralizatorem, i utrzymywała się mgła. Może ma ktoś gotowe rozwiązanie, lub poleci mi dobry mineralizator co podniesie KH do około 5, chyba że coś źle robię to proszę o wskazówki
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Post autor: chemik4 »

Cześć,
widocznie jakiś składnik nie do końca się rozpuszcza lub tworzy tzw. roztwór kolidalny (czyli bardzo drobną zawiesinę).
Nie wiem co planujesz mieć w tym akwarium, może zamiast mineralizatora wystarczy Ci mieszanie RO z kranówką?
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Firstman
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021 0:01

Re: Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Post autor: Firstman »

Tak, tylko to jest akwarium 450l i dlatego nie chcę używać kranówki bo musi odstać.
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Post autor: chemik4 »

Mam pomysł na mały eksperyment. Jeżeli masz jakiś preparat zakwaszający (kwas siarkowy, Aquacid itp.) to nalej do szklanki tej mętnej wody i dodaj do niej 1-2-3 krople tego preparatu i po każdej mocno zamieszaj. Jest szansa, że się wyklaruje, ale w ten sposób pewnie pozbędziesz się twardości węglanowej (to już pokażą testy). KH na poziomie 2-3*N zapewni w miarę stabilne pH wody.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Firstman
Posty: 4
Rejestracja: 24 mar 2021 0:01

Re: Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Post autor: Firstman »

A może lepiej zastosować inny wypróbowany mineralizator wody ro który podniesie KH (tylko jaki) nikt nie używa?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Post autor: owlman »

Czesc. Ja uzywalem wielu i stwierdzilem ,ze najlepszym jest Sera GH KH plus , mineral salt . Zamglenie to norma ale powinno ustepowac dosc szybko . Sprobuj mieszac kranowke z ro .
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Mętna woda przy używaniu mineralizatora

Post autor: chemik4 »

Nie używałem nigdy mineralizatorów, zawsze mieszałem wodę zmiękczoną z kranówką. Gdy brakowało KH i pH (a trzymałem okolice 1-2*n i pH 6-6,5) to wrzucałem do akwarium kamień wapienny o masie 150-200g i mierzyłem KH i pH po tygodniu, dwóch.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ