Wzmocnienie szafki 350l

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: WladimirPutin »

Witam
Planuje założyć akwarium 160x50x40 tylko boje się o wytrzymałość szafki :(

By szafka nie straciła na wyglądzie planuje od środka dodać po dwie listewki u góry i dołu. Po środku zaś z tyłu dodać płytę 18mm

Dla zobrazowania dodam 2 zdjęcia

Tylko czy dobrze myślę ??
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: grzesi3k »

No swietnie, ze planujesz wzmocnic. Ale w zasadzie co? Bo piszesz o tym czym chcesz wzmocnic ale nie dlaczego i co wymaga wzmocnienia (fajne zdjecie - niz z niego nie wynika ;) )
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: owlman »

Czesc. Z czego jest blat ? Czy to plyta wiorowa , mdf czy okleina wypelniona poliuretanem ? Zdaje sie ze jest on usytuowany na czyms w rodzaju cokolu . Tu moze byc klopot . Zapodaj jakies inne foty .
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: WladimirPutin »

grzesi3k pisze: 01 maja 2021 0:34 No swietnie, ze planujesz wzmocnic. Ale w zasadzie co? Bo piszesz o tym czym chcesz wzmocnic ale nie dlaczego i co wymaga wzmocnienia (fajne zdjecie - niz z niego nie wynika ;) )
Tego się obawiałem że może być problem zrozumieć moją wizję 🤣 postaram się to lepiej wytłumaczyć

Górny blat środkiem wisi w powietrzu i trzyma się tylko po bokach. Chciałem dodać przez środek (pierwsze zdjęcie) po długości dwie listwy/kantówki (nie wiem jak to nazwać) które połączyły by go z blatem co jest 8cm niżej.

Środek szafki gdzie narysowałem prostokąty na drzwiczkach (drugie zdjęcie) chciałem wsadził z jednej i drugiej strony płytę 18mm (zamiast standardowej z tyłu 3mm).

Na samym dole podobnie jak u góry środek wisi w powietrzu i chciałem puścić dwie listwy/kantówki po długości jak na pierwszym zdjęciu
owlman pisze: 01 maja 2021 6:44 Czesc. Z czego jest blat ? Czy to plyta wiorowa , mdf czy okleina wypelniona poliuretanem ? Zdaje sie ze jest on usytuowany na czyms w rodzaju cokolu . Tu moze byc klopot . Zapodaj jakies inne foty .
Nie wiem z czego jest blat ale postaram się sprawdzić. Zaraz zapodam więcej fot i może uda mi się znaleźć instrukcje jak on jest zrobiony
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: WladimirPutin »

Stolik wykonany jest z płyty MDF

Dorzucam jeszcze zdjęcie tyłu i instrukcji jak on jest złożony
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: WladimirPutin »

Nie wiem czemu zdjęcia wyszły do góry nogami :?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: owlman »

Ok . Blat oraz podstawa maja po trzy podpory natomiast czesc szafki cztery . Czyli szafka jest ok natomiast pod blatem i pod podloga nalezy przelozyc podpore ( przegrode) srodkowa w miejsce odpowiadajace sciance szafki oraz dolozyc przegrode pod druga scianke . To samo pod blatem i bedzie ok . Chodzi o elementy oznaczone liczbami :
53-68-54 pod blatem
58-60-61-59 w szafce
65-67-66 pod podloga
Nalezy zrownac je ze soba tak aby byly idealnie nad soba i po cztery w kazdej czesci oraz zastapic tyl (57) plyta , ktora nie musi byc po calej dlugosci . W tylnej sciance wykonaj otwory do ewentualnego przeprowadzenia wezy filtra zewnetrznego , kabli oswietlenia czy wezy systemu CO2 . Lub nie zabudowuj calej dlugosci . Mozna tez po prostu dolozyc po dwie podpory (przegrody) pod blat i pod podloge w miejscach gdzie sa scianki srodkowe szafki . Niestety ze zdjec mebla wynika ,ze skrajne podpory blatu i podlogi nalezy tez przesunac nad scianki boczne szafki .
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: Neurochirurg »

Nie spałbym spokojnie stawiając prawie pół tony na takim meblu.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: owlman »

Jest to wykonalne ale po przerobkach szafka bedzie juz inna i brzydka . Po prostu glowne sciany nosne musza byc od gory do dolu i najlepiej gdyby byly z jednej plyty .
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Re: Wzmocnienie szafki 350l

Post autor: WladimirPutin »

owlman pisze: 01 maja 2021 11:53 Ok . Blat oraz podstawa maja po trzy podpory natomiast czesc szafki cztery . Czyli szafka jest ok natomiast pod blatem i pod podloga nalezy przelozyc podpore ( przegrode) srodkowa w miejsce odpowiadajace sciance szafki oraz dolozyc przegrode pod druga scianke . To samo pod blatem i bedzie ok . Chodzi o elementy oznaczone liczbami :
53-68-54 pod blatem
58-60-61-59 w szafce
65-67-66 pod podloga
Nalezy zrownac je ze soba tak aby byly idealnie nad soba i po cztery w kazdej czesci oraz zastapic tyl (57) plyta , ktora nie musi byc po calej dlugosci . W tylnej sciance wykonaj otwory do ewentualnego przeprowadzenia wezy filtra zewnetrznego , kabli oswietlenia czy wezy systemu CO2 . Lub nie zabudowuj calej dlugosci . Mozna tez po prostu dolozyc po dwie podpory (przegrody) pod blat i pod podloge w miejscach gdzie sa scianki srodkowe szafki . Niestety ze zdjec mebla wynika ,ze skrajne podpory blatu i podlogi nalezy tez przesunac nad scianki boczne szafki .
Wielkie dzięki lepiej nie mogłeś tego wytłumaczyć :D :D
ODPOWIEDZ