Samiec czy samiczka gupiki endlera

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
RaLfIk
Posty: 49
Rejestracja: 21 kwie 2021 9:30

Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: RaLfIk »

Witam czy może ktoś mi powiedzieć czy to są 2 samce czy samiczka i samiec bo ciężko mi znaleźć dane o tej odmianie pozdrawiam
Załączniki
20210423_211521.jpg
20210423_211521.jpg (680.19 KiB) Przejrzano 3187 razy
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: BARA »

Rybka po prawej to samiec, ma wyraźne gonopodium. Po lewej nie widać dokładnie, kształt ciała wskazuje na samicę, na zdjęciu nie widzę czy jest gonopodium czy pełna płetwa odbytowa.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
RaLfIk
Posty: 49
Rejestracja: 21 kwie 2021 9:30

Re: Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: RaLfIk »

Dziękuję bardzo za konkretną odpowiedź pozdrawiam 😃
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: BARA »

Radzę wyłączyć napowietrzanie, bo rozbite w wodzie bąbelki powietrza będą drażnić skrzela ryb. Wystarczy ruch wody na jej tafli, skieruj wypływ wody z filtra do góry. Przepływ wody przez filtr powinien być minimalny.

Endlery wymagają gąszczu roślin, a na zdjęciu akwarium wydaje się puste...
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
RaLfIk
Posty: 49
Rejestracja: 21 kwie 2021 9:30

Re: Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: RaLfIk »

To faktycznie tak szkodzi rybOM to napowietrzanie ?, dlaczego taką opcję montują, posiadam też krewetki- parę amano i Wyczytałem że muszą mieć napowietrzanie ,mam skręcone teraz bąbelki 2 razy mniej ich wylatuje łopatkę mam do góry na tafle wody taka lekka Fala wody od tego robi się na wierzchu wody nie stosuje i nie będę stosował CO2 w akwarium

Regulamin Akwaforum - prawa autorskie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: BARA »

Proszę pisz stosując znaki interpunkcyjne, bo Twoja wypowiedź jest nieczytelna.
Opcja napowietrzania dodatkowego w filtrach dotyczy trzymania np. ryb strumieniowych lub konieczności dodatkowego napowietrzenia wody przy wzroście jej temperatury.

Posadź rośliny w akwarium, bo endlery potrzebują gąszczu dla odpoczynku i możliwości schronienia.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
RaLfIk
Posty: 49
Rejestracja: 21 kwie 2021 9:30

Re: Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: RaLfIk »

Posadziłem 5 roślin, jedna szybko już urosła az do wylotu filtra. Tak że nie ma źle jak na początek, jest też skorupa z kokosa korzeń , korzeń sztuczny z kryjówką , ale i tak wolą widzę poza tymi kryjówkami być lubią dużo pływać są ruchliwe pływają po całym akwarium, do tego 3 zbrojniki mam i te 2 krewetki .W tym tygodniu zamierzam kupić następną partię co polecacie? Razbora klinowa, neony innessa , kiryski, czy coś większego spokojnego?
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Samiec czy samiczka gupiki endlera

Post autor: BARA »

Załóż temat w dziale OBSADY jeżeli chcesz prowadzić dyskusję o zarybianiu Twojego akwarium. Nie zapomnij opisać nam dokładnie zbiornika, w tym parametrów wody oraz podać nam wymiary szkła.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
joanna1234
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2021 13:47

Re: Samiec czy samiczka

Post autor: joanna1234 »

Mam problem z odróżnieniem czy to samiec czy samiczka? Pomoże ktoś, proszę ?
Załączniki
IMG_20211027_162538.jpg
IMG_20211027_162538.jpg (401.32 KiB) Przejrzano 2565 razy
Awatar użytkownika
fiebik
Akwarysta
Posty: 1032
Rejestracja: 25 paź 2009 21:11
Lokalizacja: iława

Re: Samiec czy samiczka

Post autor: fiebik »

joanna1234 pisze: 27 paź 2021 16:26 Mam problem z odróżnieniem czy to samiec czy samiczka? Pomoże ktoś, proszę ?
samiec ;)
Ryby wód krajowych - okonie (esej)
Zapraszam do lektury ;)

"Gdy twoim jedynym narzędziem jest młotek, wszystko zaczyna ci przypominać gwoździe."
Autor: Abraham Maslow
ODPOWIEDZ