Aquastar Octopus 75l czy coś innego?

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Aquastar Octopus 75l czy coś innego?

Post autor: grzesi3k »

Kolego, ale przy takim projekcie stelazu to fizyki nie oszukasz. Daj nogi na srodu I wzmocnienie na srodk. Inaczej to sciema ktora bedzie sie wyginac do przodu I w dol. Wykreci sie po czasie
lunairetic
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2021 8:11

Re: Aquastar Octopus 75l czy coś innego?

Post autor: lunairetic »

No to wręcz muszę zadać 2 pytania:

- dlaczego telewizor nad akwarium to średni pomysł, zaznaczam, że właśnie pod tymi hasłami jakiś czas temu szukałem wszystkich "anty" i poza sprawą wilgoci oraz faktu, że może spaść nie znalazłem żadnych innych argumentów,
- wspominałem, że mam brzanki wysmukłe, one są bardzo spokojne czy na pewno masz na myśli te brzanki? wiesz nie będę naginał rzeczywistości, jak nie pasują, to nie, ale wolałbym wiedzieć dlaczego,

"grzesi3k"
Bardzo dziękuję za Twój komentaż, chociaż po prawdzie, to po prostu projekt robiony w 10 min niemający nic wspólnego z rzeczywistością (poza wymiarami). Sprawę jego obciązeń i stabilności na 100% będę konsultował ze znajomym spawaczem. Tutaj raczej zaufami doświadczeniu niż "swojej wizji".
Można powiedzieć, że to taki "projekt alfa" i zakładam, że projekt 2.0 może się stanowczo różnić. Nie mniej jednak wizja stalowej solidnej konstrukcji i drewnianych blatów siedzi mi w głowie. Taki układ szafki również umożliwi wkomponowanie akwarium w żywe roślinki, których trochę mam.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Aquastar Octopus 75l czy coś innego?

Post autor: Neurochirurg »

Cześć.
- skoro wilgoć nie jest argumentem, to nie wiem co nim może być w tym kontekście.
- Innesy i wysmukłe to zupełnie inne habitaty, na różnych kontynentach. Chociażby temperatura wody, która zachęca brzanki do tarła jest za wysoka do życia neonów. Brzanki lubią wymuszony prąd wody (coś Ala strumień) etc. etc.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Aquastar Octopus 75l czy coś innego?

Post autor: owlman »

Fatalnym jest pomyslem umieszczac ekran , ktory dziala na zasadzie swiecenia nad akwarium , ktore tez swieci . A ryby juz masz , czy zamierzasz miec ? W czym teraz plywaja ?
lunairetic
Posty: 20
Rejestracja: 19 lip 2021 8:11

Re: Aquastar Octopus 75l czy coś innego?

Post autor: lunairetic »

Neurochirurg pisze: 28 lip 2021 8:03 Cześć.
- skoro wilgoć nie jest argumentem, to nie wiem co nim może być w tym kontekście.
- Innesy i wysmukłe to zupełnie inne habitaty, na różnych kontynentach. Chociażby temperatura wody, która zachęca brzanki do tarła jest za wysoka do życia neonów. Brzanki lubią wymuszony prąd wody (coś Ala strumień) etc. etc.
Ok Panie kolego:
- nie wilgoć nie jest problemem, odległość tv od akwarium to będzie jakiś metr, także nie sądzę by to miało jakiś wpływ. Poza tym trochę szukam pretekstu do kupna nowego :)
- rozumiem w takim razie zostają brzanki, nie będę szkodził zwierzakom
owlman pisze: 28 lip 2021 16:05 Fatalnym jest pomyslem umieszczac ekran , ktory dziala na zasadzie swiecenia nad akwarium , ktore tez swieci . A ryby juz masz , czy zamierzasz miec ? W czym teraz plywaja ?
Kompletnie nie tak to sobie wyobrażałem. Nie widziałbym przestrzeni przezroczystej nad akwarium, a raczej białą pokrywę trochę blokująca światło inne niż zamontowane.
Choć to i tak trochę bez znaczenia bo telewizję oglądam bardzo rzadko.

Co do rybek to posiadam obecnie 30 l akwarium z: 2 zbrojnikami, 2 kiryskami i 2 brzankami wysmuklymi

To akwarium zostało dane mi w spadku i docelowo zrobimy tam krewetkarium. A obsada która teraz jest poszłaby np. Do juwela Rio 125. Widziałem na żywo, całkiem fajny zbiorniczek.
ODPOWIEDZ