razbora galaxy leży na żwirze

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Skrzydel
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2021 19:44

razbora galaxy leży na żwirze

Post autor: Skrzydel »

Razbora galaxy leży bokiem na żwirze. Nie widać zmian na ciele (brak np: białych kropek) temperatura około 24 stopnie

O rybie
-brak zmian zewnętrznych
-razbora znaleziona między szybą a gąbką filtra
-po sprawdzeniu czy ryba żyje odpłynęła od filtra i położyła się bokiem na żwirku
-gdy krewetki lub inne ryby ją zaczepiały odpływała trochę i znuwu się kładła


O akwarium
litraż-72l
obsada- 12 razbor galaxy, 5 otosków 14 krewetek neocaridin, 1 helenka (oraz zatoczki)
pokarm- mrożonki, pokarm, ichtio vit tropical, suszona dafnia, suszony wcześniej przegotowaniy jarmuż
tempartura- 24 stopnie
pH około 7
podmiany- raz na tydzień (około 15/20%)
akwarium stoi niecałe 2 miesiące
razbory wpuszczone 2 tygodnie temu
filtr pat mini z napowietrzaniem, grzałka AT-700 (100w) oświetlenie to świetlówka 15w
rośliny- moczarka argentyńska anubiasy microsorium, cryptocoryna, Pogostemon stellatus roślin jest raczej dużo
brak sztucznych ozdób
podłoże to zwykły żwir
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: razbora galaxy leży na żwirze

Post autor: Neurochirurg »

Jak inne parametry, szczególnie NO2, NO3? Pat mini jest zdecydowanie za mały na taki litraż. Jakie mrożonki? Suszona dafnia jest bezwartościowa. Pokaż akwarium.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Skrzydel
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2021 19:44

Re: razbora galaxy leży na żwirze

Post autor: Skrzydel »

Neurochirurg pisze: 27 sie 2021 15:04 Jak inne parametry, szczególnie NO2, NO3? Pat mini jest zdecydowanie za mały na taki litraż. Jakie mrożonki? Suszona dafnia jest bezwartościowa. Pokaż akwarium.
Mam test tylko na NO3 i wyszedł na około 1. Zrobiłem podmianę 30l. Mrożonki to ochotka, szklarka, artemia oraz oczlik (większe tnę na mniejsze kawałki). Mam jeszcze filtr WP-320F (był w zestawie), ale nie działa w nim regulacja, oraz raz chodzi mocniej a raz słabiej. Czy podłączenie go rozwiązałoby problem? Jeśli nie to jaki filtr poleciłbyś mi kupić?
Zdjęcie akwarium
akwarium.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
macieks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: razbora galaxy leży na żwirze

Post autor: macieks »

Jeśli była zaklinowana dłuższy czas to może zdechnąć. Najlepiej tak ustawić filtr żeby gąbka nie dotykała szyby.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: razbora galaxy leży na żwirze

Post autor: owlman »

Czesc. Poczytaj o zakladaniu akwarium . W przeciwnym razie wszystko bedzie lezalo na zwirze .
ODPOWIEDZ