Szukam rośliny dla początkującego.

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
martinb33
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2021 22:17

Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: martinb33 »

Haj wszystkim.
Pomóżcie proszę, zakładam swoje pierwsze akwarium, nie mam w małym palcu wszystkich roślin a te nazwy przyprawiają mnie o zawrót głowy. Szukam rośliny na pierwszy plan , niedużej , łatwej w hodowli, niewymagającej intensywnego naświetlenia i dodatkowego nawożenia.
Pzdr
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: owlman »

Czesc . Mysle ,ze te sie sprawdza idealnie i sprostaja Twoim wymogom .
https://allegro.pl/oferta/stworz-zestaw ... 0577317999
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: Neurochirurg »

Napisz coś więcej. Jaka woda, jakie akwarium, jakie podłoże, jakie oświetlenie. Inaczej trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: chemik4 »

Szukam rośliny na pierwszy plan , niedużej , łatwej w hodowli, niewymagającej intensywnego naświetlenia i dodatkowego nawożenia.
Takiej chyba nie ma. Zazwyczaj drobne rośliny wymagają dużo światła i nawożenia CO2.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
martinb33
Posty: 4
Rejestracja: 06 sie 2021 22:17

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: martinb33 »

Neurochirurg pisze: 01 wrz 2021 16:55 Napisz coś więcej. Jaka woda, jakie akwarium, jakie podłoże, jakie oświetlenie. Inaczej trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie.
54l, oświetlenie fabryczne w pokrywie 15w, podłoże planowane aqua basis plus i na to żwirek. Parametry wody jeszcze nieznane .
macieks
Posty: 189
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: macieks »

Bacopa monnieri. Przycinaj to będzie nieduża.
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: Neurochirurg »

staurogyne porto velho
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: grzesi3k »

martinb33 pisze: 01 wrz 2021 12:44 Haj wszystkim.
Pomóżcie proszę, zakładam swoje pierwsze akwarium, nie mam w małym palcu wszystkich roślin a te nazwy przyprawiają mnie o zawrót głowy. Szukam rośliny na pierwszy plan , niedużej , łatwej w hodowli, niewymagającej intensywnego naświetlenia i dodatkowego nawożenia.
Pzdr
Cześć,

Zajrzyj do działu galeria. Tutaj masz mój stary temat. Pierwsze strony to 54/82 litry i właśnie mało wymagające rośliny. pozdro.
http://akwaforum.pl/viewtopic.php?f=20&t=23418
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: BARA »

Zwykłe zwartki (kryptokoryny) będą dla Ciebie idealne, odmiany Wedntii (Green i Brown) oraz jakieś żabienice. Do tego nieco mchu, mikrosorum na korzeń i wgłębka na powierzchnię wody. Prosto, łatwo i bez większych wymagań.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Szukam rośliny dla początkującego.

Post autor: goldi_ »

martinb33 pisze: 01 wrz 2021 12:44 ...Szukam rośliny na pierwszy plan , niedużej , łatwej w hodowli, niewymagającej intensywnego naświetlenia i dodatkowego nawożenia.
Pzdr
Tak, zwartki i żabienice idealnie sie do tego nadają (joke) a wgłebka oczywiście zasyfi całe akwarium i sie tego dziadostwa nie pozbędziesz .

Wiekszość żabienic i zwartek to spore rosliny . Jest wprawdzie kilka gatunków w rozmiarze mini ale z pewnościa nie te wymienione a i tak jeśli miały by robić za trawnik to zdecydowanie w dużych akwariach (osiągają 5-8cm)

Zresztą wejdź sobie do przykładowego sklepu : https://akwarium-net.pl/pl/c/ROSLINY/1/ ... ov_12_52/1

masz tam wybór rośłin na 1 plan ale marsilea z tych wszystkich jest najmniej problemowa
ODPOWIEDZ