jak poznac że samica gupika niedługo będzie rodziła???

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

mam 3 samce i 4 samice. rośliny mam ale sztuczne bo żywe chorowały! czyli radzisz mi przelożyc ją do kotnika??
pozdro dla wszystkich
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Jeżeli chcesz mieć młode to przełóż ją do kotnika. Będzie mieć więcej spokoju jeżeli chodzi o "natrętniaków". Samice zwykle rodzą pod wieczór (zwykle przy zgaszonym świetle). Więc obserwuj ją (tylko by sprawdzić czy urodziła nie zapalaj co 5 min światła :wink: ). Samicy nic się nie stanie jak pobedzie troche w kotniku. Sztuczne roślinki wymień na jakieś żywe bardzo mało wymagające. Kup pożądny nawóz i zastanów się nad pożądnym oświetleniem (bo zakładam, że masz słabe). Umiejętnie posadź roślinki i kłopotu już z nimi mieć nie będziesz.
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

mam świetlówkę 14W na 60l. dobra jest?? a w kotniku zrobić przegrode by samica nie zjadła małych??!! bo w tej przegródce jest taka mała dziurka by małe uciekły??!!
pozdro dla wszystkich
Franca81
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 376
Rejestracja: 06 lut 2005 16:01

Post autor: Franca81 »

Raczej za słaba ale nie na tyle słaba by mało wymagające rośliny nie rosły. A jak często wymieniasz jarzeniówkę? Możliwe że zbyt długo już ją masz i nie daje tyle światła ile nowa.

Hmm chyba zmieniamy temat.

O kotniku się nie wypowiem bo takiego nie miałam więc nie chcę Ci źle doradzać. Może niech inni coś powiedzą (ekhm tzn napiszą). :lol:
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Tak, tak zrob przegrode w kotniku. Jak chcesz dochowac sie mlodych (rodzice maja sklonnosci do zjadania ikry) zaklej czyms ta dziorke. Gdyby male uciekly do ogolnego akwa bylyby strasznie przestraszone i mogloby to doprowadzic do ich smierci.

Pozdrawiam
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

Nic narazie nie ma!!! mam ją zostawić w kotniku?? czy na dzień do akwa a na noc do kotnika?? ale to chyba bedzie stres dla ryby?? Ile samica gupiika wytrzyma w kotniku?? i czy małe jak będą oczywiście mają być w kotniku czy rosnąć w akwa 5l.?? czekam na odp. z góry dzięki!!!
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

samica może być w tym kotniku jeszcze kilka dni... :) nic sie jej nie stanie... a male jak bedą to możesz dać do tego 5 l akwa ale wodę wez z ogólnego zbiornika... pozdro
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Zostaw ja w kotniku. Mozesz ja czasami na jakis czas wypuscic do ogolnego, aby sie rozruszala. Co do malych... jesli masz duzy kotnik mozesz je w nim pozostawic, ale jesli masz maly to najlepiej wpusc male do akwa 5l.

Pozdrawiam :)
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

czyli nic sie jej nie stanie?!! to dobrze!!! wystarczy czekać dzięki wam!! punkty dal was!!!
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
Abrasjel
Akwarysta
Posty: 323
Rejestracja: 08 mar 2006 22:17
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Abrasjel »

to że ma tam mało miejsca nie oznacza że nie przeżyje... :) poczekaj cierpliwie aż urodzi małe :) albo jesli wolisz to wrzuc ja do tego 5 l baniaczka i kup np mech jawajski i rybcie jak sie urodza to sie w niego pochowaja i matka im nic nie zrobi a Ty nie bedziesz sie martwil :)
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

a ile kosztuje mech jawajski???
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Kępka mała około 5 zł. Jest tego dośc sporo, tym bardziej na małe akwa, a bardzo szybko się rozrasta i tworzy szybko tzw. "dywanik" oczywiście z zależności jak będziesz sobie ten mech kształtował.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

no to czekam na małe!!!!! jaka temperaturę ma mieć samica by najszybciej się okociła?? 27C czy mniej???
pozdro dla wszystkich
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Ja mysle, ze to nie ma znaczenia. Temperatura dla gupikow to 18-28 stopni. Pozostaw akwa na temperaturze 27 stopni.

Pozdrawiam :wink:
dobry
Posty: 69
Rejestracja: 04 kwie 2006 18:06

Post autor: dobry »

emka!!! pisze bo dzisiaj nad ranem samica urodziła mi około 20 małych gupików!! to moje pierwsze gupiki z własnej hodowli!! bardzo się cieszę!!!
DZIĘKI WSZYSTKIM ZA POMOC!!!!
pozdro dla wszystkich
ODPOWIEDZ