krewetki i easy life profito professional plant fertilizer

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Grzes123
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2021 21:40

krewetki i easy life profito professional plant fertilizer

Post autor: Grzes123 »

cześć,

Jestem początkującym akwarystą i chyba popełniłem błąd z niewiedzy. Mam akwarium 54l a w nim kilka żałobniczek i danio oraz dwa ślimaki, glonojada i do niedawna dwie krewetki. Kilka ni temu postanowiłem wlać do akwarium nawóz dla roślin easy life profito professional plant fertilizer. Po mniej więcej 1,5doby obydwie krewetki nie dawały już znaku życia. Przed dodaniem nawozu zachowywały się normalnie.
Czy ten nawóz jest szkodliwy dla krewetek? czy to przypadek, że zdechły? Wyczytałem, że są nawozy dla roślin w krewetkarium, ale czy te nie zaszkodzą rybkOM?

Z góry dzięki za odpowiedzi/komentarze.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: krewetki i easy life profito professional plant fertilizer

Post autor: grzesi3k »

Uzywalem u siebie z krewetkami I nic nie padalo. Teraz z profito tez daje. Za duzo zmiennych. Jaka byla woda, jakie byly krewetki, Ile ci sie nalalo. :)
Grzes123
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2021 21:40

Re: krewetki i easy life profito professional plant fertilizer

Post autor: Grzes123 »

To były krewetki amano. Nalałem wg instrukcji - 5ml. Natomiast jest też tam napisane aby to robić raz na tydzień, ja dolewam +/- raz na 3 tygodnie, bo po tym specyfiku rośliny rosną w oczach. Krewetki były stosunkowo nowym nabytkiem (ok 2tygodnie w akwarium), dolewka nawozu była ich pierwszą i ostatnią.
Co do wody, to nigdy nie sprawdzałem jej parametrów - wszystkie żyjątka jak dotąd mają się dobrze.

Czy coś takiego jak 'Krewetkarium Mikro 500ml nawóz mikroelementowy bezpieczny dla krewetek' lub seria 'BRIGHTWELL AQUATICS Florin' będzie ok dla ryb?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: krewetki i easy life profito professional plant fertilizer

Post autor: chemik4 »

Lej połowę albo nawet 25% zalecanej dawki ale co tydzień, wtedy poziom nawozu będzie bardziej stabilny i można lepiej kontrolować jego działanie.
Krewetkom i ogólnie skorupiakom szkodzą nawozy zawierające miedź, więc tych polecam unikać.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Grzes123
Posty: 4
Rejestracja: 10 paź 2021 21:40

Re: krewetki i easy life profito professional plant fertilizer

Post autor: Grzes123 »

cześć,
Krewetka żyje:)
to co widziałem na dnie akwarium to nie była krewetka, tylko jej pancerz. Po "wyjściu" z pancerza, krewetki ukrywają się na kilka dni, półki nie wytworzy się nowy - tak przynajmniej jest napisane w google. Tak czy inaczej to pewnie prawda.
Dolanie nawozu to zwykły przypadek, ale i tak go zmienię ponieważ posiada miedź. Z dwóch krewetek została tylko jedna. Krewetka, która przeżyła ma się bardzo dobrze, tylko ciekawe co się stało z drugą, tego pewnie nigdy się nie dowiem. Jeżeli miała by wyjść już by pewnie się ujawniła.

Kamil: dzięki za podpowiedź z dozowaniem nawozów.
ODPOWIEDZ