Biały i brązowy "puch" na korzeniach

Gatunki, wymagania, pielęgnacja, nawożenie, glony w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
rafcio_100
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2021 22:45

Biały i brązowy "puch" na korzeniach

Post autor: rafcio_100 »

Wystartowałem akwarium jakieś 6 tygodni temu. Jakoś 1-2 tygodnie po starcie dodałem bakterii Seachem Stability zgodnie z zaleceniem na etykiecie, woda wymieniana raz na tydzień (wymieniam jednorazowo 30 litrów w akwarium 112 litrów). Najpierw miałem tylko kilka korzeni kupionych stacjonarnie w zoologicznym (nie wiem co to za korzeń), wcześniej je wyparzyłem i wymoczyłem do utonięcia, wsadziłem ok. 2 tygodnie po starcie i nie było z nimi problemu. Kolejne 2 tygodnie później dokupiłem korzeni Red Moor w internecie, zgodnie z informacją, że nie wymagają wyparzania i dezynfekcji to tylko je wymoczyłem do zatonięcia i teraz wyszedł mi na nich (nie na wszystkich) taki biało-brązowy puch/śluz. Czy to są właśnie śluzowce, które powinny z czasem zniknąć czy to może pleśń?

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Biały i brązowy "puch" na korzeniach

Post autor: chemik4 »

Jakoś 1-2 tygodnie po starcie dodałem bakterii Seachem Stability zgodnie z zaleceniem na etykiecie
Niepotrzebnie wydane pieniądze, akwarium samo wystartuje bez tych "ulepszaczy".
taki biało-brązowy puch/śluz
czasem rośnie taka pleśń, w sumie jest to nieszkodliwe, samo mija, możesz też taki korzeń wyszorować pod gorącą wodą, zależy od Ciebie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Biały i brązowy "puch" na korzeniach

Post autor: Neurochirurg »

Samo zniknie. Jak wpuścisz że dwie ampularie to zjedzą to szybko.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
ODPOWIEDZ