Rozmnażanie w 30l

Rozmnażanie ryb w akwarium, czyli jak dochować się potomstwa

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

mam pH 8
te szyski olchy to można wziąć z lasu?? czytałem że tylko zmią i jesienią można je zbireać. Po przepuszczeniu przez kationit mówisz pH 6 a jak dodam wywaru z szyszek bedzie 5.5?? Jak obniżyłem preperatem to obniżyło sie tylko na 1 dzień i ponownie wzrosło :shock: czy tu nie będzie tegop efektu?

pozdro

A czy jak przepuszcze wode przez kationit, wleje ją do akwa, to potem znów muszę zrobić podmianę?? Co ile będę musiał robić podmianę używając kationit??
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Najpierw co do podmian, myślę, że 2 podmiany powinny ustabilizowac juz pH w miarę trwale. Co do szyszek...osobiście kupuję w sklepie akwarystycznym. Jedno opakowanie jest dośc spore zatem zdecydowanie na 60l bedzie na dłuższy czas. Polecam jednak nie szyszki bezpośrednio do akwa a zrobienie wywaru na bazie wody destylowanej z szyszek wg. przepisu na opakowaniu. Efekt na pewno o wiele lepszy niż same szyszki wrzucone do akwa.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

czyli wlewam wode przelaną przez kationit a później wymieniam wode i starczy?? czu ta 2 podmiana musi tez byc z kationitem i w ten sam dzień??
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Nie, nie nie zrozumielismy sie. Robisz podmianę wodą przepuszczona przez kationit. Dodajesz do awka wywar z szyszek olchy, za tydzien robisz znowu podmianę z wody przeouszczonej przez kationit (to jest ten 2 raz) i szyszki olchy i wtedy masz w akwa mniej wiecej taką twardośc i pH jak chcesz.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Qbas
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Tu zaraz posypią sie gromy na mom głowę. W 30 l moje córci (akwa do nauki opieki nad zwierzątkami , odpowiedzialności i inne takie) non stop trą się ....glonojady. Pan "Gloncio" właściwie nie opuszcza swojej jaskini. W akwa rośnie jedna zwartka ...która zajmuje 3/4 akwarium . Jedyne nad czym musze póki co czuwać to to aby filtr cały czas pracował z dużą wydajnością.
Jako ciekawostkę mogę podac że "pospolite" gupiki za choróbkę nie chciały sie tam zaaklimatyzowac. :(
Szacuneczek Qbas
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Dzięki mirex. ciekawe Qbas. Byłem pewny że w 30l glonojady mogą się wytrzeć, ale przeszkode napotkałem na tym forum
minium 50l
Pozdro
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Qbas pisze:Tu zaraz posypią sie gromy na mom głowę
Gromów nie będzie, bo i czemu. Widać akwa zadbane i odpowienie i glonkom w nim jak w raju :) a i widać nauka odpowiedzialności i opieki bardzo pozytywna. Tak trzymać Qbas

Pozdrowienia[/b]
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Mam jeszcze jedno pytanko na temat neona czerwonego. Trzymam je w akwa ogólnym, gdzie warunki są dla nich średnie:
- woda średnio twarda
Jak to jest, czy samica ma już być z ikrą, kiedy przekłada sie ją do akwa tarliskowego?? Bo moje chyba w ogólnym nie chcą się rozmnażać. Czy "chęć" nastąpi w tarliskowym i samica bez kiry, będzie zdolna "wykształcić" ją tylko w czasie tarła??

Czy akwa 30l nie będzia do rozmnażanie neonków za duże??
najlepsze są akwaria 8-12l
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

Tak jak wspominalam w poscie o neonie czerwonym. Samica bedzie wolala rozpoczac tarlo w wodzie bardzo miekknej i kwasej w akwa tarliskowym, bez towarzystwa innych ryb. Gdy samica juz zlozy ikre nalezy rodzicow oddzielic, bo maja sklonnosci do pozerania ikry. Ikre pozostawia sie w akwa przyciemnionym.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No w ogólnym akwa nie widze raczej szans na to aby w ogole doszło do tarła tych neonków. Niestety wymagania i jescze raz wymagania co do wody i panujących w niej warunkach. Musiałbyś stworzyć tarliskowe akwa dla tych rybek i wtedy oczekiwać :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

no właśnie pływają sobie w ogólnym, i jak akwa tarlisowe dojrzeje, to prtzełoże tam parkę neonków. Tylko nie wiem czy one "zrozumieją", że mają się tzreć w ciągu tych 2-3 dni w 30l.
Czy 30l nie będzie za duże na akwa tarliskowe??
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Spoko jak będą warunki będzie tarło, a co do wielkości za duże na pewno nie bedzie. Najpierw więć dopracuj akwa z parametrami a potem cyk tam rybki...i zyczę sukcesów, grunt to odpowiednia woda a natura już sama zadziałać powinna :)

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

czyli w akwa ogólnym nie musi być idealnych paramaterów:
pH - 7
TWO - 12
TWW - 7??

I jak neonki się nie kwapią do tarła, to mówisz że jak przełoże do tarliskowego z dobrymi warunkami, to się wytrą (samica nawet nie ma ikry)??
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
chiquita:)
Pomocnik
Posty: 145
Rejestracja: 13 lut 2006 17:44
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: chiquita:) »

W akwa ogolnym nie musza byc IDEALNE parlamenty, nikt nie ma takich.

Neonki po pewnym czasie (1dzien) zaczna sie rozmnazac nawet w 30l, ale tam juz sa potrzebne dobre warunki.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

oki już wszytsko wiem.
Dzieki i pozdro
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
ODPOWIEDZ