Zapytanie nowe 112l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Tabaluga
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2021 17:45

Zapytanie nowe 112l

Post autor: Tabaluga »

Witam, od mce posiadam mój pierwszy baniak. Potrzebuję rady doświadczonych akwarystów. Zbiornik dojrzewał 2 tyg z pomocą bakterii później stopniowo wprowadzałem krewetki i ryby( żadna z wprowadzonych mi nie padła). W akwa 24 st. nie mam żadnych testów;/ sporo roślin( ładnie rosną na podłożu z ziemii ogrodowej), korzeń, kamienie ( zrobiłem sporo kryjówek) i na tą chwilę w 112 l mam:
5 krewetek Amano
5 krewetek Red Cherry
1 ślimak Helmut
5 ślimaków świderki
4 otoski przyujsciowe
4 kiryski panda
7 rodostomusy
12 neonów innesa
Wygląda już całkiem fajnie ale chciałbym jeszcze "coś ekstra" żeby była większa frajda z obserwacji podwodnego świata i myślałem o haremie (1+2) pielegniczek kakadu albo ławice około 5 szt. razbory klinowej. Czy w tej obsadzie zda to egzamin?
Czy baniak nie będzie przerybiony? Nie chcę mieć " zupy rybnej" z góry dzięki za wskazówki, z akwarystycznymi pozdowieniami
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Zapytanie nowe 112l

Post autor: chemik4 »

Cześć,
polecam jednak kupić testy byś wiedział jaką masz wodę. A jest duża szansa, że Twoja woda jest twarda i zasadowa.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Tabaluga
Posty: 2
Rejestracja: 01 gru 2021 17:45

Re: Zapytanie nowe 112l

Post autor: Tabaluga »

Wiem tyle że wedlug kontroli monitoringu jakości wody w moim mieście w listopadzie pH wyniosło 7, a twardość w skali DH pomiędzy 3,9- 10,1. Mam kilka liści orzecha i olchy. Podmiany robię co tydz ok.20% plus dolewam jeszcze bakterie, nie chce prowadzić laboratorium chemicznego tylko proste akwarium...

Poza tym mam grzałke z termostatem, filtr wewnętrzny gąbka Aquael t head typ n750, oświetlenie 2 tuby LED sunny 16w plus zrobiłem oświetlenie listwy LED Samsung barwy czerwonej 3 paski po 1.2w i niebieskiej 3x1.2w i białej 4x1.2w. Na początku swiecilem 5 godz co kilka dni zwiększając, doszedłem do 10 h z czego tylko 6h na max 2 tuby LED, pozostały czas jedna tuba albo Samsung (tym zaczynam i kończę:)

nie pisz posta pod postem, jak chcesz coś dopisać użyj opcji "zmień". Posty połączyłam. MOD BARA
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Zapytanie nowe 112l

Post autor: chemik4 »

plus dolewam jeszcze bakterie, nie chce prowadzić laboratorium chemicznego tylko proste akwarium
w takim razie nie lej "bakterii" tylko kup podstawowe testy: GH/KH, pH, NO3, NO2 i tyle, więcej w sumie nie potrzeba na początek.
Nie stworzysz rybom dobrych warunków do życia nie znając parametrów wody.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ