Neony a wyższe pH

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Mateusz2001
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 2021 18:27

Neony a wyższe pH

Post autor: Mateusz2001 »

Co myślicie żeby dać neony simulans do pH 7-7.2? Przy KH 3 chciałbym je mieć z neocardina a z tego co wyczytałem nie powinieniem przy nich schodzić z KH niżej niż 3 chyba że się mylę to mnie poprawcie a co do pH to odczynu kwaśnego nie uzyskam bez CO2
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Neony a wyższe pH

Post autor: grzesi3k »

Ja swoje mam w przedziale 6.5-7 woda miękka (dawno nie sprawdzałem) i jest OK (no właśnie ta zmiana to CO2). Zauważyłem, że ostrożnie trzeba aklimatyzować, jak ci się trafią słabsze sztuki, to łatwo o ospę i różne inne przygody. Poza stratami przy aklimatyzacji (ja mam sprowadzane z dziczy) to ryby nie do zarżnięcia, zresztą łatwo wg. mnie zdiagnozować co im się zaczyna dziać. Moje lubiły polować czasem na małe krewetki. Jak zwietrzą narybek lub żywe to wpadają w szał ;) Potrafią krążyć na złożoną ikrą jak sępy czekając aż się młode wyklują. Fajne neony ile chcesz brać? Najlepeiej wyglądają od 20szt w górę, mi zostało kilkanaście i szczerze to mają dożywocie, później będe zmieniać obsadę.
Mateusz2001
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 2021 18:27

Re: Neony a wyższe pH

Post autor: Mateusz2001 »

15szt, co do aklimatyzacji z sklepu w którym kiedyś kupowałem gupiki i otoski mieli GH 10 a neony simulans pewnie też na tej samej wodzie trzymają więc z aklimatyzacja nie powinno być problemu ja będę miał GH 6-7
ODPOWIEDZ