Jakie mrożonki?

Co jedzą nasi podopieczni w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Jakie mrożonki?

Post autor: ajdka »

Cześć :D , chciałabym się dowiedzieć jakie można nabyć mrożonki i które są najlepsze. Jak narazie stosuję tylko ochotkę, ale chciałabym urozmaicić dietę moim rybką. :lol:
Awatar użytkownika
Akwapark
Administrator
Administrator
Posty: 1549
Rejestracja: 29 lip 2004 18:43
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Akwapark »

Do wyboru masz takie pokarmy jak:

- artemia :D
- wodzień :D
- oczlik
- czarne larwy komarów
- dafnia
- ikra :?
- ochotka :(
- rureczniki :(

Poza tym dostępne są różnego rodzaju mieszanki jak np oczlik + dafnia + szpinak....
ajdka
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2005 12:01
Lokalizacja: Leszno

Post autor: ajdka »

rozumiem, że ta minka :( znaczy, że ten pokarmik lepiej nie stosować.
Dzięki za info :D
Awatar użytkownika
Thom (AS)
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 758
Rejestracja: 09 lis 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Thom (AS) »

Radze zrezygnować z ochotki, a polecam wodxień i artemie :!:
POZDR
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Napisz dlaczego ma zrezygnować z ochotki. Bo dokałdnie nie wiem?
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2005 21:13 przez Max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Max ja wiem jedno: moje rybki po czestym karmieniu ochotka dostały rybiej ospy :( Ja polecam artemie. Ryby bardzo ja lubia i rosna jak na drozdzach no i jest vpokarmem bezpiecznym :)
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Hmmm. Zobaczę co da sie zrobić. Chyba zrobię jak mówicie, ale moje kiryski to chyba to będą bardzo długo tęskniły za ochotką. Jak chętnie będą jadły Artemie to zastąpię nią Ochotkę. Jak macie jeszcze jakieś uwagi to piszcie.
Awatar użytkownika
MrMdGrain
Posty: 29
Rejestracja: 05 lut 2005 11:26

Post autor: MrMdGrain »

Nie widzę związku pomiędzy ochotką o ospą.

Oczywiście wchodzi w grę miejsce pochodzenia tej ochotki,jeśli pochodzi z niepewnego źródła to konsekwencje moga byc opłakane.

Ja swoje rybki karmie płatkami codziennie,wiecvzorkiem dostają roślinną tableteczkę,co 2 dni mają okazję zjeść coś miesnego,raz na tydzień dostają serce wołowe z kaszą manną w bardzo małych ilościach.

pokarmy żywe tak ze 2 razy w tygodniu,kupuje w sklepie za 1 zł woreczek ochotki lub wodzienia

Mrożonki to podajem moim rybkom mama jak mnie nie ma w domu.Robi to raz na 2 dni i nigdy nie daje tego samego 2 razy pod rząd.

Potrzebne jest urozmaicenie i dbałość o nie przekarmianie ryb.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Moich postów. Ma limit 255 znaków.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

a jednak jest zwiazek miedzy ochotka a ospa poniewaz pokarmy pochodzenia zwierzecego podawane codziennie a w szczególnosci ochotki i rureczników moga powodowac ospe.Jak :?: Przez odchody ryb nimi karmionych.Podobno zaznaczam PODOBNO bakterie ospy moga sie rozwinąc i byc wywólane w ten sposób.
Awatar użytkownika
MrMdGrain
Posty: 29
Rejestracja: 05 lut 2005 11:26

Post autor: MrMdGrain »

Jak na mój stan wiadomości o akwarystyce to to co piszesz to bujda.

Ale jak ktoś wie lepiej niech pisze. 8)
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Moich postów. Ma limit 255 znaków.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Pisze tylko o tym co sam przerabiałem i co przeczytałem w internecie :evil: na stronie http://www.akwarium.zv.pl/viewtopic.php?t=1028 mozesz sam o tym przeczytac.
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

hmm. Ja mrożoną ochotkę podaje raz na 2 dni w małych ilościach. Zawsze przed podaniem szatkuje drobniutko i wkładam do kieliszka 100ml następnie zalewam odstaną wodą aby mrożonka sie roztopiła. Po 15 min od ostatniej czynności zawartość naczynia przelewam na sitko i dokładnie spłukuję wodą. Tak przygotowane danie podaje ulubionym kirysom. Przez dzień podaje pokarm w płatkach "tetramin" na przemian z roślinnym w tabletkach "vitabin". Raz w tygodniu najczęściej w poniedziałek nie podaje żadnego pokarmu aby ryby mogły strawić wszystkie zaległości z całego tygodnia :) Tak wiec ochotkę podaje raz na 2 dni i tylko wieczorem . W obsadzie mam jeszcze Razboy klinowe. Ochotkę stosuje już dość długo i nie wildze żadnego pogorszenia zdrowia moich pupilków, Razbory wycierają sie ( mają tarło) co ok 4 dni a kiryski raz w tygodniu, nie wiem od czego to zależy ale tak jakoś im sie podoba :)
Jak są jakieś niejasności to pytajcie
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

Wiesz co ryby to obyczaj :) ja tam ochotki nie polecam ale jak tobie odpowiada...Zreszta starannie ja przygotowujesz a to tez wazne :) Artemia jest niezaprzeczalnie najlepsza no ale zrobisz jak zechcesz.
Awatar użytkownika
Max
Pomocnik
Posty: 372
Rejestracja: 15 lut 2005 21:08
Lokalizacja: Bielsko Biała

Post autor: Max »

Przepraszam, ale ja nie mówię ze ochotka jest dobra, tylko że stosowałem i nie miałem żadnych problemów, co nie znaczy że nie ma. Może dostawca taką sprzedawał. Znając polski rynek to w takich mrożonkach może być wszystko, a nie tylko to co pisze na opakowaniu. Więc dziękuje za opinię:) , ochotke mam jeszcze na ok 10 porcji, jak to wykorzystam to zakupie "Artemie". Osobiście się z nią nie spotkałem więc będę musiał sprawdzić czy moi pupilkowie będą chcieli jeść takie danie. Jak tak to pozostanie przy niej, jak nie to będę szukał dalej.
Awatar użytkownika
Owl
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 2710
Rejestracja: 27 sty 2005 12:54
Lokalizacja: Szkocja

Post autor: Owl »

no z tymi polskimi realiami to sie niestety musze zgodzic.Spróbuj z artemią i napisz jak Ci wyszło. :) Powinno im smakować bo u wszystkich osób które znam rybki nie wybrzydzały :)
ODPOWIEDZ