Szklana pokrywa

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Arick720
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2020 17:11

Szklana pokrywa

Post autor: Arick720 »

Co sądzicie o szklanej pokrywie dla akwarium 240l? Opłaca się? Akwarium ma na sobie belkę sinkor.
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Szklana pokrywa

Post autor: grzesi3k »

W jakim sensie czy sie oplaca? Bedzie musiala byc dzielona (w poprzek, nie wzdluz)
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Szklana pokrywa

Post autor: BARA »

Można używać szyby nakrywowe oparte na plastykowych narożnikach. Ja zawsze używam szyb nad każdym ze swoich zbiorników, nad akwarium 80x40 mam dwie, cięte nierówno (50 i 30).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
Arick720
Posty: 21
Rejestracja: 21 cze 2020 17:11

Re: Szklana pokrywa

Post autor: Arick720 »

Dlaczego musi być dzielona? Czy to są jakieś specjalne szyby czy po prostu u szklarza na zamówienie? Hartowane czy zwykłe?
Awatar użytkownika
grzesi3k
Moderator
Moderator
Posty: 1640
Rejestracja: 11 sty 2018 0:17
Lokalizacja: Cork

Re: Szklana pokrywa

Post autor: grzesi3k »

Hartowanej nie bierz Bo jak strzeli to bedziesz wybierac diamenciki ze srodka. Dzielona dlatego, zebys mial dostep latwiejszy I nie walil w lampe za kazdym razem. Wzdluznie dzielone latwiej zlamac. Jak cos to niech szklarz co narozniki na sprzet tez wytnie.
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15745
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Szklana pokrywa

Post autor: BARA »

Dzielona szyba właśnie dlatego, żeby mieć łatwiejszy dostęp do zbiornika. Jak jest mi potrzeba to zdejmuję jedną. Po drugie łatwiej się manewruje szybami 50x40 i 30x40 niź jedną 80x40. No i tak jak napisał Grzesiek, dłuższą szybę łatwiej jest złamać/zbić. Szyby nakrywowe trzeba myć, osadza się na nich kamień (od spodu) i kurz (od góry). Łatwiej mi jest wsadzić pod kran mniejsze elementy.
Szyny wycinał mi szklarz na zamówienie, ze zwykłej szyby okiennej 4 mm.
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Szklana pokrywa

Post autor: goldi_ »

Arick720 pisze: 23 sty 2022 2:34 Co sądzicie o szklanej pokrywie dla akwarium 240l? Opłaca się? Akwarium ma na sobie belkę sinkor.
A musi być przykryte? Jeśli nie to nie szpeciłbym baniaka
Sopel
Akwarysta
Posty: 2043
Rejestracja: 31 sie 2008 21:46
Lokalizacja: Zabrze

Re: Szklana pokrywa

Post autor: Sopel »

raz dwa szyba zajdzie kamieniem i będzie wyglądać kiepsko. Jeżeli ryby skaczą to może zrobić stelaż z siatki
200L
Obrazek
Dawid
ODPOWIEDZ