[72l] Azja

Tutaj możecie prezentować swoje piękne akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

dzejejbii
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2021 11:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: [72l] Azja + neony :)

Post autor: dzejejbii »

@goldi_
dotarły testy AcquaLab - NO3 i PO4. wziąłem też pH w zakresie 6-8. test pH świetny - 3 krople i od razu gotowe, bez odczekiwania. pH mam 6,4 bez CO2 także tu podłoże spełnia swoją rolę nadzwyczajnie dobrze
ale do brzegu... zgadnij co wyszło ;)? PO4 <0,05, NO3 na 0 :) także już trzech producentów przerobiłem i wciąż to samo, ale... glony ustępują, rośliny rosną, nie robię nic poza dozowaniem mikro i potasu. idzie we właściwą stronę, oby bez wyrzutu fosforanów nagle :/
72l Azja
31l Bystrzyki Amandy + Neocaridina mix
31l Endlerki + Neocaridina Yellow
27l przedszkole Endlerów
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: [72l] Azja + neony :)

Post autor: goldi_ »

Fajnie. Miej jednak świadomość wpływu mikro a szczególnie Fe na PO4 . Przy takich małych wartościach łatwo wejść na minę .
(Fe strąca fosforany )
dzejejbii
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2021 11:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: [72l] Azja + neony :)

Post autor: dzejejbii »

aktualizacja
jest ok. wysyp glonów minął, rośliny rosną.
przy tak niskich (bliskich 0) wskazaniach NO3 i PO4 nawożę sobie uniwersalnym :)
z minusów: chciałem trochę podnieść GH, ale po dolaniu soli zmarniało mi strasznie mikrozorium. powoli tracę kontrolę nad mchem :)

mam chętnego na te brzanki pięciopręgie :) jest ich tu 7 + 1 młoda. wtedy zostałyby same razborki - stadko powiekszylbym do 12-15 sztuk i... no właśnie i co :)? haremik 2+1 prętnika miodowego czy może jakaś parka małych pielęgniczek? ale one zdaje się wymagają piasku na dnie.
sam nie wiem
Obrazek

Obrazek
72l Azja
31l Bystrzyki Amandy + Neocaridina mix
31l Endlerki + Neocaridina Yellow
27l przedszkole Endlerów
dzejejbii
Posty: 59
Rejestracja: 17 lis 2021 11:15
Lokalizacja: Szczecin

Re: [72l] Azja

Post autor: dzejejbii »

wyprowadziłem Brzanki, w to miejsce przyszedł haremik (2+1) Prętnika Trójbarwnego, a stadko Razbor rozrosło się do 12 osobników
Obrazek
72l Azja
31l Bystrzyki Amandy + Neocaridina mix
31l Endlerki + Neocaridina Yellow
27l przedszkole Endlerów
ODPOWIEDZ