Bojownik z dużym brzuszkiem.

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
kcper01
Posty: 6
Rejestracja: 05 sty 2022 12:27

Bojownik z dużym brzuszkiem.

Post autor: kcper01 »

litraż 112l 80x35x40
-Bojowniki 2+1
Kiryski 5
Molinezje 7
Brzanki sumatrzanskie 4
Danio 5
Glonojady 2
Krewetki amano
Krewetki blue Velvet
-ichtiovit płatki i granulki nie pamiętam nazwy ale bardzo im smakują, dla krewetek i ryb przydennych wrzucam takie tabletki które leżą na dnie, też im smakują, do tego czasami ugotuje kawałek ziemniaka lub wrzucę banana wcześniej sparzonego
-temperatura wody 26°C a parametry to pH 7.2 KH 15°d a GH 12°d z tego co pamiętam NO3 i NO2 prawie w ogóle
- wodę podmieniam raz na tydzień ok 30-40%
-akwarium ma 3 miesiące
- ryby wpuściłem 2 miesiące temu
-filtr Aquael turbo 500 + napowietrzacz, grzałka 200 wat a oświetlenie to 2 świetlówki po 17W
-w akwarium jest dużo roślin invitro ale nie które z nich się już fajnie rozrosły że tworzą taki gąszcz
-nie ma żadnych sztucznych roślin a jako ozdoby jest korzeń i 3 takie większe kryjówki - bardzo im się podobają
-podłożem są kamyczki/żwirek o średnicy 2-5mm
2. Opisz objawy choroby:
Od kilku dni mój bojownik ma powiększony brzuch, wyglada jakby zjadl małą piłeczkę. Odizolowałem go do prowizorycznego kotnika z butli 5 litrowej. To trochę się ożywił, zaczął pływać i budować gniazdo - wcześniej siedział w kącie. Poza tym je, pływa normalnie, tylko ten brzuch... I może to moje przewrażliwienie ale chyba odstaja mu łuski (załączę zdjęcie) akwarium. Nie wiem co robić, może łuski mu odstaja nie koniecznie przez posocznice. Pytanie czy można coś z tym zrobić jeszcze, pomóżcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Bojownik z dużym brzuszkiem.

Post autor: owlman »

Czesc . Moge sie mylic ale najprawdopodobniej to posocznica = szybka eutanazja .
Awatar użytkownika
BARA
Moderator
Moderator
Posty: 15742
Rejestracja: 31 maja 2006 15:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Bojownik z dużym brzuszkiem.

Post autor: BARA »

Pomijając fakt, że trzymasz ryby o kompletnie odmiennych wymaganiach co do parametrów wody (ciepłolubne molinezje z chłdnolubnymi danio, bardzo stadne brzanki w ilości tylko 4 sztuk itd...) to bojownik ma wybitnie objawy posocznicy i nadaje się do eutanazji (np. zamrożenia w kubeczku z wodą).
Pozdrawiam. Barbara

akwaria 128l, 45l i inne, obsada różna, dużo roślin i krewetki. Nie stosuję chemii.

Akwarystyka to odpowiedzialność za żywe i czujące stworzenia, które nie krzyczą.

W najbliższych dniach będę mocno mniej dostępna na forum.
ODPOWIEDZ