240l - drugi kubełek.

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

240l - drugi kubełek.

Post autor: korczus »

Myślę nad drugim filtrem do mojego akwa, po dłuższych namysłach widzę więcej plusów takiego rozwiązania przy kilku minusach jak dodatkowe rurki, zajęte miejsce w szafce czy dodatkowy pobór energii. No ale raczej się już zdecydowałem teraz pozostaje kwestia jaki filtr kupić. Mam ikole 600 z której po 1,5 roku jestem ogólnie zadowolony, cena spoko, chodzi cicho, pobiera tylko 16W, raz tylko wymieniłem wirnik który się połamał poza tym ok. Myślę, więc o kolejnej Ikoli tylko nie wiem czy kupić drugą 600 czy może słabszą 400. Plus dwóch takich samych filtrów, że łatwiej je serwisować, mam w zapasie jakieś dodatkowe wirniki czy uszczelki. Tylko czy dwa takie filtry to nie będzie przesada? Przepływ można w sumie regulować gdyby za bardzo mieszały a różnica w cenie i poborze energii jest niewielka więc myślę, że warto ale chętnie posłucham dodatkowych opinii pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 240l - drugi kubełek.

Post autor: Matrix »

Witam, wiesz moim zdaniem zdaniem lepiej mieć w zbiorniku nad filtrację niż filtrację jak to się mówi na styk. Także wziąłbym ikolę 600 i będzie dobrze, do rury ssącej możesz dać np gruboziarnistą gąbkę jako prefiltr zamiast tego pre filtra z zestawu. Nie będzie Ci tak zamulało filtry, ja tak mam u Siebie przy 200 litrach i jestem zadowolony, sprawdza się. Tylko gąbkę trzeba płukać co kilka dni tak na marginesie.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: 240l - drugi kubełek.

Post autor: korczus »

Hej dzięki za odp kupiłem 2tyg temu ikole 400 + prefiltr sunsun zewnętrzny, jest bardzo dobrze widać znaczną różnicę w filtracji no i jak na dwa filtry to cisza w pokoju, te filtry są na prawdę mega ciche.
Awatar użytkownika
Matrix
Posty: 254
Rejestracja: 22 lis 2005 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: 240l - drugi kubełek.

Post autor: Matrix »

Daj znać jak się sprawuję ta filtracja w dłuższym okresie czasu.
Awatar użytkownika
korczus
Posty: 133
Rejestracja: 05 sty 2021 14:02

Re: 240l - drugi kubełek.

Post autor: korczus »

Po miesiącu już mogę ocenić bardzo dobrze, woda krystaliczna cały czas, zero syfów na roślinach, odchody też lepiej znikają, zawsze co tydzień przy podmianach miałem sporo odmulania, wloty mam po obu stronach ok 2cm nad dnem więc fajnie zbiera, wyloty po jednej stronie z jednego filtra idzie przez deszczownie a drugi dałem samą rurkę bez kombinowania lekko ustawioną na tylną ścianę żeby za mocno nie mieszało. Wcześniej prefiltr musiałem czyścić przynajmniej co tydzień bo się zapychał i spadał przepływ, deszczownia słabo napowietrzała wtedy wodę, teraz mam spokój czyszczę rzadziej, nowego jeszcze nawet nie otwierałem ale mam przeźroczysty więc mogę kontrolować jak wygląda. Podsumowując nie żałuję zakupu drugiego kubełka ;)
ODPOWIEDZ