Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tyski
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2017 10:30
Lokalizacja: tychy

Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Post autor: tyski »

Witam wszystkich :)
Wracam ponownie do akwarystyki słodkowodnej po paru latach przerwy i mam do was, do bardziej doświadczonych kolegów /koleżanek parę pytań.
Więc do rzeczy ,
Chciałbym podejść do tematu raz a porządnie i postawić od razu maksymalne akwarium jakie mogę w tej chwili mieć .
Wpadł mi w oko zestaw Aquael Opti Set 240 lecz nie widziałem go na żywo i nie wiem czy wart swej ceny :?: , czy ma ktoś z was ten zestaw i mógłby podzielić się wrażeniami ?
Drugie nurtujące mnie pytanie to filtracja , jaki byłby odpowiedni i wydajny filtr kubełkowy do tego zestawu :?: dodam że zależy mi na filtrze zewnętrznym , cichym , najlepiej z prefiltrem , myślałem o Oase BioMaster Thermo 350 , ale jeśli jest coś tańszego i w miarę dobrego to proszę o propozycje.
Dziękuję i pozdrawiam wszystkich akwarystów :)
Największym wrogiem akwarium....jest czasem sam akwarysta. Jak coś działa to nie POPRAWIAJ :)
karol_toma
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2022 19:34

Re: Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Post autor: karol_toma »

Cześć, jestem tu nowy. Tez wracam do akwarystyki i również zastanawiałem się nad OptiSet 240L

Widziałem to na żywo i ogólne wrażenie jest ok.

Z minusów zauważyłem
- Największy minus to oświetlenie które przełącza się jednym przyciskiem czyli po kilku sekundowej przerwie prądu odpali ci się światło na innym trybie. No dłuższej przerwie pnoć zawsze odpala sie na maksie.
- Duże widoczne nadwyżki (wałki sylikonu w rogach)
- szafka jak szafka ale a sklepowa miała widoczne już brud pomiędzy płytą a okleiną płyty, po czasie pewnie i w domu się to pojawi i może dojdzie jeszcze wypaczenie od wody.
- górna pokrywa jest bardzo delikatna z plastiku który łatwo połamać.

Po za tym czytałem opinie w necie i są różne odnośnie jakości klejenia i samego akwarium.
Rozglądałem się za poszczególnymi elementami, ale jak na razie pokrywy widziałem tylko paskudne albo tandetne no i oczywiście i tak drogie. Chyba że ktoś ma jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Post autor: owlman »

Czesc. Juwel Rio 240 led
Ostatnio zmieniony 29 mar 2022 21:19 przez owlman, łącznie zmieniany 1 raz.
karol_toma
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2022 19:34

Re: Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Post autor: karol_toma »

Dla mnie Juwel odpada bo ma w zestawie filtr wewnętrzny i brzydką szafkę z cofniętymi drzwiczkami.
Awatar użytkownika
owlman
Posty: 740
Rejestracja: 19 lis 2017 13:20
Lokalizacja: Bruksela

Re: Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Post autor: owlman »

Nie wiem o ktorym modelu piszesz ale w nowych drzwi od szafek sa rowno z blatem . Jesli chodzi o filtr , swietnie sie sprawdza jako wstepny , polaczony z zewnetrznym .
Awatar użytkownika
tyski
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2017 10:30
Lokalizacja: tychy

Re: Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Post autor: tyski »

Dzięki za info , zaryzykowałem jednak i kupiłem trochę mniejszy zestaw Opti Set 200. Zobaczymy jak przyjdzie , czy wart swojej ceny.
Co do filtra to myślę na nad Ultra max 1500 ewentualnie 1200.
Największym wrogiem akwarium....jest czasem sam akwarysta. Jak coś działa to nie POPRAWIAJ :)
karol_toma
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2022 19:34

Re: Nowe akwarium Aquael Opti Set 240

Post autor: karol_toma »

Juwel Riu 240 ma szafkę mniejsza niż brzeg akwarium.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ