Oświetlenie dla 31L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Zablokowany
Alina_33
Posty: 86
Rejestracja: 27 maja 2022 20:27

Oświetlenie dla 31L

Post autor: Alina_33 »

Witam, mam kostkę 31L, 30x30x35. Polecono mi na innym forum lampkę Aquael Leddy Smart 2 Plant. Kupiłam.... I jest niedobrze. Nie mogę jej zwrócić, bo już wisi, co najwyżej mogę ją albo spróbować odsprzedać, albo zatrzymać jako zapasową, albo... kupić drugą taką samą.

I tutaj moje pytanie, co lepiej jest kupić do mojego akwarium, drugą taką samą, skoro już jedna jest, czy coś zupełnie innego, a tą zdjąć? No wolałabym jednak mieć jedną lampę zamiast dwóch.

W tej chwili wychodzi mi 15 lm/l. Jak kupię drugą taką, będzie 30 lm/L. Czy przy 30 lm/L trzeba już koniecznie dawać CO2? Nie chcę się w to bawić, nie mam miejsca na butlę, w bimber też się bawić nie będę. Jedyne co, no to będzie carbo w płynie.

Co radzicie?

Temat do zamknięcia. Znalazłam używkę z paragonem, krótko świecącą u kogoś. Będą 2x Aquael Leddy Smart 2 Plant. Niekoniecznie mi się takie rozwiązanie podoba, ale nie stać mnie na zakup belki za minimum dwie stówy, jak jedna za stówę była dopiero co kupiona. Z drugiej strony, dwa punkty świecenia mogą czasem być lepsze niż jeden mocniejszy, ze względu na odprowadzanie ciepła. A ja chcę jednak, by mi coś tam rosło w tym baniaku.
Zablokowany