Komputer CO2

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Komputer CO2

Post autor: Elemelek »

Goldi cale akwarium idzie na podloge wiec jest straszny bałagan !!! . Wrecz katastrofa i nie zmieni tego ubezpieczenie itd .
Jak tobie to pasuje to nie ma sprawy ,ale mi absolutnie nie .Dla mnie to jest nie do przyjecia w 100%
A co z sasiadami? Tez beda zadowoleni ? Smiac mi sie chce :D ....przepraszam


Neurochirurg swoje zlosliwosci to sobie wsadz wiesz gdzie . Co z tego ze w tej chwili nie mam akwariow juz jak mialem je przez cale 15 lat
. Rece opadają jak sie ciebie czyta facet



Biedne ryby : nikt nawet o nich nie wspomni ze stracą zycie

Mysle ze temat juz jest zakonczony .Napewno nie wroce teraz do klejonych akwariów bo nie mogl bym chyba spac w nocy wiedząc ze moge miec tak niemilą niespodzianke. A tak z innej strony na to patrzac to mi by sie nie chcialo nawet zakladac akwarium tylko na te pare lat nawet jakby mi ktos zagwarantowal ze sie napewno nie rozleci przez ten czas .A znowu wymieniac akwaria na nowe to trzeba wszystko przekladac ,restartowac i to tez za duzo zachodu .Bez sensu dla mnie

A jeslsi chodzi o diagnozy wasze to tez wam zdradze swoją diagnoze: Zadni z was akwarysci a jedynie dekoratorzy bo los ryb was nieobchodzi a po drugie maglowalismy wymiane gazową w kontekscie CO2 i zaden z was nie wspomnial o Dennisie Wongu choc wg slow goldi jest na bieząco z tą stroną.To dziwne ze nie skojarzyl od razu Dennisa Wonga ze on o tym tak obszernie pisze .Bo wiecie co mysle ? Ze nie czytaliscie i nie znaliscie tej strony
Wnosze to jeszcze po reakcji goldi na jak on to ujął " sciana tekstu" Osoba ktorej przeczytanie fragmentu ze strony Dennisa Wonga robi problem twierdzi z jest z nią na bieząco

Pokolenie ktore ma problem z czytaniem ale z ublizaniem i wysmiewaniem to juz zadnego .
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Komputer CO2

Post autor: Neurochirurg »

Elemelek pisze: 14 lis 2022 2:36 Neurochirurg swoje zlosliwosci to sobie wsadz wiesz gdzie . Co z tego ze w tej chwili nie mam akwariow juz jak mialem je przez cale 15 lat
. Rece opadają jak sie ciebie czyta facet
To z tego, że miałem rację i po drugiej stronie siedzi ktoś kto nie ma nawet zbiornika.
Elemelek pisze: 14 lis 2022 2:36 Napewno nie wroce teraz do klejonych akwariów bo nie mogl bym chyba spac w nocy wiedząc ze moge miec tak niemilą niespodzianke. A tak z innej strony na to patrzac to mi by sie nie chcialo nawet zakladac akwarium tylko na te pare lat nawet jakby mi ktos zagwarantowal ze sie napewno nie rozleci przez ten czas .A znowu wymieniac akwaria na nowe to trzeba wszystko przekladac ,restartowac i to tez za duzo zachodu .Bez sensu dla mnie
Zacięcie akwarystyczne godne podziwu :) Pospawaj sobie zbiornik.
Elemelek pisze: 14 lis 2022 2:36 A jeslsi chodzi o diagnozy wasze to tez wam zdradze swoją diagnoze: Zadni z was akwarysci a jedynie dekoratorzy bo los ryb was nieobchodzi
Powiedział gość bez akwarium heheh. Poziom żenady osiągnął nowe szczyty :)
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Komputer CO2

Post autor: Elemelek »

Szkoda slow na was :D

Moj poziom zenady juz dawno przekroczyl normy czytajac was . Klamiecie ,ublizacie , wysmiewacie sie a poziom wiedzy zero . I wy chcecie rozmawiac z akwarystą ktory ma doswiadczenie przez 15 lat w prowadzeniu zbiornikow?

Szpanerzy jestescie i dekoratorzy nie akwarysci :D

To wszystko co mam do powiedzenia . Tak ,nie mam obecnie akwariów od 5 lat . I co z tego? :D

Zegnam
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Komputer CO2

Post autor: goldi_ »

Elemelek pisze: 14 lis 2022 17:17 Szkoda slow na was :D

.... Klamiecie ,ublizacie , wysmiewacie sie a poziom wiedzy zero .
Te, koleś . Nie pozwalaj sobie . Może przykład kłamstwa ?
Poziomem wiedzy to może Tobie nie dorównuje lecz kilka rzeczy sie dowiedziałeś (chociaż to były rzeczy dośc oczywiste nawet dla mało doświadczonych)
Elemelek pisze: 14 lis 2022 17:17 Szkoda slow na was :DI wy chcecie rozmawiac z akwarystą ktory ma doswiadczenie przez 15 lat w prowadzeniu zbiornikow?
A teraz realizuje sie akwarystycznie prowadząc kulę . To mój wnuk wie że kula to barbarzyństwo dla ryb a Ty taki doświadczony ...
Elemelek pisze: 14 lis 2022 17:17 Szpanerzy jestescie i dekoratorzy nie akwarysci :D
I to powiedział akwarysta od kuli . A co złego jest w dekoratorach. A zaszpanować czasami to nawet zdrowo dla psychiki . Polecam .
Elemelek pisze: 14 lis 2022 17:17 To wszystko co mam do powiedzenia . Tak ,nie mam obecnie akwariów od 5 lat . I co z tego? :D
Zegnam
Który to już raz ... Chłopie co Ty poczniesz bez forum? Wszak to dla Ciebie jedyna forma akwarystyki której podołasz - zawsze coś można skopiwać , wylinkować i w prosty sposób błysnąć by nie powiedzieć zaszpanować
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Komputer CO2

Post autor: Neurochirurg »

Jeszcze kula! Tego nie doczytałem. Koleś torturuje ryby a próbuje kogoś uświadamiać w kwestii hodowli. Może nieparlamentarnie, ale to zwykły troll z problemami, który szuka poklasku wśród jakiejś społeczności (kopiując teksty z internetu) bo w realu smutnie to wygląda. Normalnie niby powinno pojawić się raczej współczucie, ale …
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Komputer CO2

Post autor: Elemelek »

Pisalem ze temat juz zakonczony

Po co dalej obrazacie? No tak ..tacy jak wy przestac nie potrafą bo brak kultury

Prosze nie obrazac nie ublizac i nie wyciagac falszywych wnioskow z tego co pisze

Szpanerzy to wy jestescie i to pierwszy napisalem a wy papugujecie to samo po mnie .Zalosne

Szpanerzy i dekoratorzy ktorym nie zalezy na rybach

Kopiowanie tekstu z linku wam nie pasuje? Aha bo pewnie czytac nie umiecie :D
Linki tez niedobre bo tam tez czytac trzeba
Trollami to wy jestescie

PS Nigdzie nie napisalem ze w kuli chce trzymac ryby

Takie forum z wami do niczego mi nie jest potrzebne .Takie cos jak wy to powinno sie wyrzucac z internetu z dozywotnim banem dla dobra normalnych ludzi .

Z chamstwem nie mam zamiaru dluzej rozmawiac .Pozostale wasze ublizania zostaną bez odpowiedzi
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: Komputer CO2

Post autor: MYF19 »

No cóż ciekawa dyskusja, ale po co te nerwy.
Wg. mnie obaj prowadzicie akwarium w sposób jaki chcecie i prawdopodobnie z podobnym skutkiem.

Jeden lubi Low tech drugi High tech.
Jeden ma dużo czasu i robi kroczek za kroczkiem, drugi woli mieć na wczoraj bo czasu niema żeby się bawić tym hobby.
Jeden ma większą lub mniejszą wiedzę na temat akwarystyki.
Jeden ma inne środowisko niż drugi.
Nie ma znaczenia czy ktoś robi biotop Banzai z myszą czy Sad winogron z antylopami.
Każdy ma inne preferencje jedni zajmują się akwarystyką, żeby ładnie wyglądało inni żeby zająć czymś mózg i ręce.

Ja osobiście wolę LT, ale używam trochę sprzętu do symulacji łagodnego nurtu i filtra. Od 2 tygodni robię restart Aqua ze względu na kryzys energetyczny. Oddałem Pyszczaki, a gupiki i niedobitki red chery zostały. Zamieniłem grzałki o łącznej mocy 3,5 kW na brak grzałek i chodzę po okolicy i zastanawiam się co wrzucić do zbiornika.
Ze względu, że tak lubię zabawę w Aqua, najpierw odkurzyłem - jak się okazało niezbyt dokładnie, Potem wyciągnąłem ryby rośliny i wywaliłem doniczkę w której były. Oczywiście zasyfiłem całą wodę jaką miałem 1/3 zbiornika i zrobiłem sobie niezłe szambo. Uruchomiłem parametry pracy na maksa mojego ręcznie robionego filterka. I po 2-3 godzinach filtracji dolałem wody z kranu do połowy zbiornika, zdezaktywowałem chlor odpowiednim płynem i wsadziłem rybki do wody w zbiorniku

Czy ktoś z was uważa, że dobrze robiłem restart.
NIE SĄDZĘ

Po prostu ufając sobie w moją wiedzę i doświadczenie zrobiłem co uważałem za słuszne i możecie mówić co chcecie - "ja i tak wiem swoje" 8) :mrgreen:
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
WladimirPutin
Posty: 31
Rejestracja: 22 kwie 2021 13:38

Re: Komputer CO2

Post autor: WladimirPutin »

Zapytałem o komputer CO2, a tu taki temat się rozwinął :) Moje doświadczenie po kilku miesiącach użytkowania komputera CO2. Osoby, która wyjeżdża w delegację i stosowała zaworek precyzyjny CO2 Camozzi, jest to mój najlepszy zakup do tej pory. Stałe CO2 i pH wody. Czy była potrzebna w zestawie opcja napowietrzania? Raczej nie, bo nigdy nie widziałem, by się uruchomił, by wyprzeć dwutlenek węgla. Aktualny, który mam, jest świetny, ale inne bez opcji napowietrzania, myślę, że równie dobrze się sprawdzą.
ODPOWIEDZ