Akwarium 375l

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Akwarium 375l

Post autor: goldi_ »

Oczywiście że nie chciało mi sie czytać tej ściany tekstu bo po pierwsze wolałbym dyskutować o konkretach a po drugie wcale nie było to dobre tłumaczenie - wolę oryginał lub któreś z funkcjonujących w sieci dobrych tłumaczeń.
Nie czepiam sie wreszcie Ciebie ale sam prowokujesz do takich zachowań zaśmiecając forum i powielając bezrefleksyjnie jakąś tam wiedze uparcie i do znudzenia korzystając zaledwie z 2 źródeł.
Ale jakbyś sie odniósł do swoich doświadczeń lub własnych przemyśleń z pewnością wygladały by nasze relacje inaczej.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Akwarium 375l

Post autor: Elemelek »

Nie marudz to bylo akurat dobre tlumaczenie a poza tym sluzylo tylko jako cytat w rozmowie . Nie wiesz juz widze czego masz sie czepiac

Sciana tekstu ? :D moze dla ciebie


Do niczego nie prowokuje i to jest szczyt bezczelnosci zeby to pisac po tym jak pierwszy mnie wyzwales ,obrazales i nasmiewales sie i to tylko dlatego ze sie nie zgadzam z pewnymi twoimi twierdzeniami ktore sa błedne

To nie jest "jakas tam wiedza" tylko bardzo cenna wiedza z zakresu akwarystyki wiec jest jak najbardziej na miejscu w przeciwienstwie do twojego ciaglego czepiania sie mnie i tego co pisze .Wiesz jak to sie nazywa? Juz psialem kiedys wiec nie bede pisal drugi raz
Wiec w zwiazku z powyzszym to ty zasmiecasz forum nie ja

Gdybys mnie nie obrazal od poczatku to napewno nasze relacje byly by inne . Pierwszy zaczales wiec teraz z pretensjami nie do mnie

Mi to zresztą nie przeszkadza za bardzo bo swiadczy zle o tobie nie o mnie . Uniemozliwia jednak korzystanie z forum i w tym jest niewlasciwe . Z takim podejsciem jak twoje nie da sie dyskutowac o akwarystyce .Dlatego tez swoje zalozone tutaj tematy wykasowalem

Mi sie juz nie chce z tobą pisac wiesz? Strasznie nudny jestes i w kolko tylko czepialstwo na zmiane z obrazaniem .

Nie chce z toba ani twoim kolegą rozmawiac . Czy wyrazilem sie wystarczająco jasno ?
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Akwarium 375l

Post autor: Neurochirurg »

Elemelek pisze: 23 lis 2022 22:59 Dlatego tez swoje zalozone tutaj tematy wykasowalem
Forum po takim ciosie się nie podniesie.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Akwarium 375l

Post autor: Elemelek »

To forum ma niski poziom przez takich jak ty i twoj kolega
Bardzo nieprzyjazne miejsce gdzie nie mozna sie niczym podzielic ,podyskutowac tak jak to powinno byc na takim forum
A tematy byly moje i mam prawo je usunąc .Nie interesują mnie twoje zenujące wpisy na ten temat
akwamaniak99
Posty: 57
Rejestracja: 06 lis 2022 19:56

Re: Akwarium 375l

Post autor: akwamaniak99 »

Pytanie trochę z innej beczki... wie ktoś może z jakiego powodu Lotos tygrysi czerwony zamiast mieć łodygi w górę to płożą się one przy podłożu, a rano delikatnie są podniesione?
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: Akwarium 375l

Post autor: DakotaSan »

A cos więcej ? Łodygi są długie i liście duże, czy karłowate, a może łodygi krótkie a liście duże lub karłowate. Jakie podłoże ? Nawozisz czymś ?
Ostatnio zmieniony 28 lis 2022 20:18 przez DakotaSan, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Akwarium 375l

Post autor: goldi_ »

Im więcej światła tym mniej ochoczo pnie się do góry . U mnie praktycznie sie płozył ale jak zmniejszyłem oświetlenie to wywalił liście na tafle
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: Akwarium 375l

Post autor: DakotaSan »

goldi_ pisze: 28 lis 2022 20:18 Im więcej światła tym mniej ochoczo pnie się do góry . U mnie praktycznie sie płozył ale jak zmniejszyłem oświetlenie to wywalił liście na tafle
To fakt.
akwamaniak99
Posty: 57
Rejestracja: 06 lis 2022 19:56

Re: Akwarium 375l

Post autor: akwamaniak99 »

goldi_ pisze: 28 lis 2022 20:18 Im więcej światła tym mniej ochoczo pnie się do góry . U mnie praktycznie sie płozył ale jak zmniejszyłem oświetlenie to wywalił liście na tafle
To by się zgadzało z tym, że po nocy jest bardziej "podniesiony".
Ani liście ani łodygi nie są skarłowaciałe.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Akwarium 375l

Post autor: Elemelek »

Zeby lotos dobrze rosl to trzeba mu ograniczac korzenie i dac bardzo zyzne podloze bo on to lubi .
Dobrze jest go uprawiac w jakims pojemniku z dziurkami zeby ograniczyc rozwoj korzeni .Wtedy bedzie produkowal wiecej lisci ktore sie przycina tak zeby nie siegaly tafli i wtedy mozna mu dac troche wiecej swiatla

Zielony lotos z czerwonymi cętkami jest bardziej wymagający
Ostatnio zmieniony 28 lis 2022 22:33 przez Elemelek, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Akwarium 375l

Post autor: goldi_ »

No sorry . Co za pierdoły.
Lotosa sie nie przycina - obrywasz liście u nasady .
Uszkodzenie /ograniczenie systemu korzeniowego czemu ma służyć . Lotos potrzebuje dobrego podłoza bo stąd pobiera głowne skaładniki pokarmowe. Ograniczając system powodujesz że roślina zaczyna głodować i zaczyna szukać ratunku na powierzchni - ciągnie do światła aby maksymalnie efektywnie przeprowadzać fotosynteze .
Warunkiem trzymanie zwartej formy mozliwie blisko dna jest sparawny system korzeniowy i dużo światła - wówczas będąc w dobrobycie roslina staje sie leniwa i po co jej piąć sie do góry ? (tak w uproszczeniu)
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Akwarium 375l

Post autor: Elemelek »

Nie to nie sa pierdoły . Wielkokrotnie prosilem o szacunek dla moich wpisow .
Mozna sie z nimi nie zgadzac ale pisac ze to sa ciumciam to juz przesada

Ograniczenie systemu korzeniowego ma sluzyc temu zeby roslina kierowala wiecej energii na produkcje lisci nie korzeni

Niektorzy inaczej hodują lotosy ale tak nie probowalem . Np nadrywają zakorzenioną juz rosline ale to ryzykowne i nie polecam szczegolnie jak ktos w ogole nie ma wprawy . Niekrorzy tez obcinają naokolo lotosa korzenie w dnie ale to tez ryzykowne

Najlepiej jest ograniczyc nadmierny rozrost korzeni poprzez pojemnik z malutkimi dziurkami (dla przeplywu wody tylko)


Jak kolega wyzej nigdy tak nie uprawial lotosow to prosze o niepisanie ze sa to pierdoły

PS Reasumując zeby lotos mial piekne liscie i dobrze rosl warto go uprawiac wlasnie z ograniczeniem systemu korzeniowego
Ostatnio zmieniony 28 lis 2022 22:32 przez Elemelek, łącznie zmieniany 4 razy.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Akwarium 375l

Post autor: Elemelek »

Kto mi powyzej powstawial do postow jakies "ciumciam" ? I nie mozna tego edytowac?

Co tu sie dzieje ! Zglaszam to do administracji
goldi_
Posty: 1665
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Akwarium 375l

Post autor: goldi_ »

cyt.:"Ograniczenie systemu korzeniowego ma sluzyc temu zeby roslina kierowala wiecej energii na produkcje lisci nie korzeni"

A to ci nowina . Chcesz aby roślina szybciej/bardzie rosła to podetnij jej korzenie czyli ogranicz jej możliwośc pobierania pokarmu .

Jest prosty sposób na szanowanie Twoich wpisów : przestań co i rusz wypisywać takie pierdoły
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Akwarium 375l

Post autor: Elemelek »

Kolejny raz powtarzam ze w ten sposob lotos lepiej rosnie bo ma ladniejsze liscie

Warto mu ograniczac system korzeniowy wlasnie dlatego . Nie wiesz o co chodzi to sie nie wypowiadaj o kims ze pisze zle bo mam ciebie i twojego kolegi naprawde juz dosc
ODPOWIEDZ