HANNA

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

Nie ma dobrych nawozów all in one. W swojej wypowiedzi a dokładnie w jednym zdaniu zawierasz tezę i antytezę .

Ponadto czy ja gdzieś napisałem że D. Wong daje złe lub zbędne rady?

Tak zupełnie na marginesie: to nie jest moje jedyne hobby ale z pewnością wymagające mniej wiedzy i mniej cierpliwości i wreszcie mniej doświadczenia . Słowem stosunkowo proste. Inteligencja kluczem powiadasz ... ?
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: HANNA

Post autor: Elemelek »

" Zlej baletnicy przeszkadza rąbek spodnicy" znasz to przyslowie? Klucz do sukcesu tkwi w akwaryscie nie w nawozach choc sa nawozy lepsze i gorsze to nie sa kluczowe ale z pewnoscią uniwersalne sa łatwiejsze i przez to lepsze niz inne
Twoje " lanie wody" o tym ze All in One leje sie "na pale" a inne nawozy nie to demagogia .Jak juz wspomnialem i tak rosliny pobierają nierowno i nie da sie tego wyliczyc tak zeby nie podac za malo lub za duzo i stad sa rozne metody nawozenia ktore muszą byc oparte o to jakie mamy akwarium i co chcemy osiagnąc z roslinami

Wiedza wiedza i jeszcze raz wiedza a potem praktyka . Napisales co napisales i nie chce mi sie powtarzac .Przeczytaj sobie jeszcze raz co napisales jak nie wiesz . Nie zniechęcaj innych od czytania i korzystania z wiedzy mistrzów w tym np Dennisa Wonga. Sam przeczytaj to sie sporo dowiesz

Tak zupelnie na marginesie to nie obchodzi mnie to jakie masz hobby
. Wszystko jest trudne nim stanie sie proste a inteligencja jest potrzebna do wszystkiego a w akwariach cierpliwosc takze
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

przepraszam - pomyłkowy post .
Ostatnio zmieniony 17 lis 2022 20:32 przez goldi_, łącznie zmieniany 1 raz.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

Kto tutaj ma problemy z rozumieniem przyczytanego tekstu. No na co zwróciłem uwagę ?
Podpowiem bo ... . Napisałem że w nawożonych akwariach statystycznie częściej występują blokady niż niedobory
Zgadzasz sie z tym czy nie ?. I czy nie wskazuje to na to samo co Ty próbujesz przedstawić jako objawienie rozpisane na wiele stron a więc w skrócie zdrowy rozsądek , nienadużywanie nawożenia stosowanie domyślnie możliwie małych dawek nawozów itd
Albo w czymś zaprzeczam Wongowi ?.

A to moje "lanie wody " wynika raczej z mojej praktyki i raczej pokrywa sie z tezami/opiniami/radami autorytetów . Wong nim jest ale na nim świat sie nie kończy - tak przy okazji

ps
ad baletnicy ... mi nie przeszkadza ani rąbek a nic innego . Nie mam problemów w Twoim rozumieniu .
To raczej Ty masz problemy jak ta baletnica - ot choćby kwestia założenia akwarium .
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: HANNA

Post autor: Elemelek »

Napewno nie ja

Mam wkelic twoje pisanie na temat jak to mistrzowie nie piszą o rzeczach oczywistych ?

Statystycznie dzisiejsi akwarysci początkujący wiecej leją nawozów niz powinni . To sie zgadzam i o tym tez pisalem ze nawozy to nie wszystko wiec lanie na pale jak piszesz ,ze uniwersalnych nie ma dobrych to sie nie zgadzam .Poza tym one nie sa tak wazne jak ci sie wydaje .

To nie jest objawienie tylko usystematyzowana wiedza ktora jest bardzo potrzebna i nalezy jej nabyc .O tyle jest łatwiej ze mozna sie pokierowac czyims doswiadczeniem np Dennisa Wonga choc jak zauwazyles slusznie nie na nim swiat sie konczy dlatego warto czytac jeszcze innych . Najpierw czytac i uczyc sie a potem zakladac akwarium . W tej kolejnosci


Niemozliwe rzeczy piszes ze z twojej praktyki nie pokrywa sie to z tezami /opiniami/radami autorytetow . To ile by byly warte te autorytety i czemu sie by tak nazywaly skoro ich rady wynikające z doswiadczenia i wiedzy nie pokrywaly by sie z praktyką? Wez ty i po prostu poczytaj sobie bo mam wrazenie ciagle ze nie czytales wcale . I pokaz mi gdzie np rady Wonga sie nie pokrywają w praktyce

Jak ci nie przeszkadza rąbek to nie psiocz na nawozy All in One i nie pisz ze nie ma dobrych. Nawet na nawozach kwiatowych za 9zl mozna odpalic piekne i stabilne akwarium choc przyznaje ze to zalezy co sie chce tam miec i osiagnac bo jak mają byc takie gatunki ktore sa czerwone dopiero bez azotu w słupie wody to inna sprawa

Najwiekszy problem to mam z tobą tutaj :D Juz nie raz pisalem zebys nie robil osobistych wycieczek w moim kierunku
Nie twoja sprawa co ja chce zalozyc i czy chce i dlaczego nie zakladam .
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

Cyt.:Niemozliwe rzeczy piszes ze z twojej praktyki nie pokrywa sie to z tezami /opiniami/radami autorytetow . To ile by byly warte te autorytety i czemu sie by tak nazywaly skoro ich rady wynikające z doswiadczenia i wiedzy nie pokrywaly by sie z praktyką? Wez ty i po prostu poczytaj sobie bo mam wrazenie ciagle ze nie czytales wcale . I pokaz mi gdzie np rady Wonga sie nie pokrywają w praktyce

Jak zwykle manipulacje ale tutaj to już przebiłeś sie przez muł i dobiłeś dna wkładając mi do ust tezy niewypowiedziane.

Przecież jeśli Ty robisz w moją stronę wycieczki to wiadomo że odpłace Ci pięknym za nadobne .

A wracając do tych reklamowanych uparcie nawozów: oczywiście że nie ma dobrych i nie chodzi o firmę lecz istotę . Wszak nawet producenci (niektórzy) nawet o tym wspominają . To rozwiazanie (półśrodek) dla leniwych , niewtajemniczonych czy nie oczekujących zbyt wiele .
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: HANNA

Post autor: Elemelek »

Nie
Wlasnie jest odwrotnie . Nie dosc ze sie mnie juz wczesniej czepiales to jeszcze obrazales

Nie masz co robic? To podlub sobie w nosie :D

Pisz na temat albo wcale

To ze sie nie zgadzam z tobą to mam prawo i ty tez masz prawo ale nie przeginaj

Bede pisal co uznam za stosowne i nie musze ci przytakiwac .Tym bardziej ze zgadza sie to z doswiadczeniem np Wonga i nie tylko jego
Wiec to ze bedziesz usilnie powtarzal swoje racje mnie nie przekonuje bo mam swoje wlasne doswiadczenia

Nie interesują mnie przepychanki slowne z tobą ale jesli cos piszesz co sie nie zgadza z tym co ja uwazam to sie wtedy odzywam .To nie jest atak na ciebie ale reakcja na to co piszesz .

Nikt tutaj nie robi zadnych manipulacji

Ciagle uwazasz ze nawozy to klucz do sukcesu a tak nie jest . Z tobą mozna by w kolko pisac to samo .Wybacz ale nie mam na to ochoty

PS Nie reklamuje nawozow ani nic innego .To ze daje do nich linki i je polecam to dlatego ze uwazam je za dobre .Trudno zebym polecal te ktore uwazam za gorsze :D Przypominam tez ze reklamowanie polega na tym ze z reklamowanego produktu posiada sie udzial w zyskach .Nie mam takiego udzialu i nic w tym stylu mnie z tymi produktami nie łaczy . Wiec nie pisz ze je reklamuje bo nie mam z tego jakiejkolwiek korzysci
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

cyt.:"Nikt tutaj nie robi zadnych manipulacji"

No żesz ...

to tak mnie zacytowałeś :
Niemozliwe rzeczy piszes ze z twojej praktyki nie pokrywa sie to z tezami /opiniami/radami autorytetow . To ile by byly warte te autorytety i czemu sie by tak nazywaly skoro ich rady wynikające z doswiadczenia i wiedzy nie pokrywaly by sie z praktyką? Wez ty i po prostu poczytaj sobie bo mam wrazenie ciagle ze nie czytales wcale . I pokaz mi gdzie np rady Wonga sie nie pokrywają w praktyce

a to ja napisałem:
A to moje "lanie wody " wynika raczej z mojej praktyki i raczej pokrywa sie z tezami/opiniami/radami autorytetów . Wong nim jest ale na nim świat sie nie kończy - tak przy okazji

Naprawdę jesteś tak ograniczony że nie widzisz różnicy ?

Specjalista od pisania na temat - nawet nie zauważasz jak za każdym (nieomal) razem zjeższasz z tematu albo zaczynasz pisać o "wszystkim"
Nie chce mi sie z debilami dyskutować - idę podłubać w nosie
Boehmi
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2022 10:15

Re: HANNA

Post autor: Boehmi »

Dzisiaj otrzymałem zamówione gąbki nowe do filtra bioflow 3. Wymieniłem zieloną na NO3 (którą według Juwela powinieniem wymienić już z 4 razy ) oraz czarną węglową (którą powinienem wymienić z 12 razy ). Wywaliłem wklad na zbicie PO4 bo tak jak pisałem mialem PO4 na 0 a NO3 na 5. (wklad włożony 14 dni temu bez robienia testów, pojawiły się zielone glony a później czarne na roślinach i taki był moj nieprzemyślany pomysł). Resztę wkładów w filtrze zostawiłem. W niedzielę po podmianie 20% wody zacznę spisywać wyniki testów JBL mam cały komplet więc zrobię wszystkie jakie mam (tak po 4 godzinach). No i poproszę na forum o rady co mam robić dalej. Kolejny test zrobię po 4 dniach i tak samo opiszę. Z nawozów niestety mam tylko oddzielne składnik Mg F K oraz wegiel w płynie (i to po litrze :( ) Może dokupię PO4 i NO3. Martwi mnie wysokie pH 8 ale pomimo że mam CO2 nie spada, nie spadło nawet wtedy gdy doprowadziłem do przeduchu w akwarium. W ostatniej chwili ratowałem rybki ale i tak po 3 dniach od wpadki 2 skalary padły:( ( oczy zrobiły im się czerwone a po 3 dniach odlowiem je z dna ) Może jest coś co polecicie mi na pH. Byłem w takiej desperacji ze kupiłem 4 miesiące temu 40 litorow wody destylowanej i to też nie pomogło. W kranie mam PH8.5 a żeby kupić jakiś filtr do RO nie ma jak go zamontować po zlewem. Teraz czekam na elektroniczny test na pH bo przy odczycie całą rodzinę motywuje aby rozpoznali kolor ze wskaźnikiem wzorocowym (jak dla mnie za dużo niebieskiego mam do wyboru ). Bardzo dziękuję za odpiwedzi. Czytam różne tematy na forum i stwierdzam że przed zakupem akwarium należy zrobić doktorat z chemii:)
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: HANNA

Post autor: Elemelek »

Cytuje to co napisales ponizej

"Naprawdę jesteś tak ograniczony że nie widzisz różnicy ?

"Specjalista od pisania na temat - nawet nie zauważasz jak za każdym (nieomal) razem zjeższasz z tematu albo zaczynasz pisać o "wszystkim"
Nie chce mi sie z debilami dyskutować - idę podłubać w nosie"

Koniec cytatu

Zaczynasz ponownie obrazanie i ublizanie . Czyli wiadomo kim jestes
Byc moze przeczytalem zle ze nie pokrywa sie zamiast pokrywa sie a byc moze edytowales post . Teraz juz nie wiem .W kazdym razie to nie powod zeby komus ublizac

Faktycznie idz podlub w nosie :D A pozniej poczytaj sobie regulamin

17. Na forum obowiązuje CAŁKOWITY ZAKAZ UŻYWANIA WULGARYZMÓW (także kropki w stylu k..a będą usuwane), obrażania osób, ich przekonań, itp! Treści niezgodne z prawem polskim lub ogólnie przyjętymi zasadami czy zwyczajami będą usuwane, a ich autorzy usuwani z
akwaforum.pl
18. Administracja akwaforum.pl zastrzega prawo do ingerencji w konta użytkowników w przypadku braku reakcji na upomnienia zmian ich treści niezgodnych z regulaminem forum czy niezgodnych z zasadami i prawem obowiązującymi w Polsce.
19. Za nieprzestrzeganie regulaminu forum lub działów grozi ostrzeżenie. Trzy ostrzeżenia wiążą się z automatycznym banem (zablokowaniem dostępu do forum) !!!
20. Na Czacie Akwaforum obowiązuje Netykieta - rażące jej łamanie oraz obrażanie innych będzie karane ostrzeżeniami.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2022 23:56 przez Elemelek, łącznie zmieniany 3 razy.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: HANNA

Post autor: Elemelek »

Te wklady sa nieistotne mozesz wlozyc samą gąbke . Chodzi tylko o to zeby powierzchnia dla bakterii byla jak najwieksza i mozna to realizowac roznymi sposobami .Istotna jest pojemnosc filtra na wklad filtracyjny (jesli mowimy o biologu) Nie kladz nic na zbicie czegokolwiek .Zadbaj o jak najwieksza ilosci bakterii

Z nawozow polecil bym te co juz masz linki do nich .Czyli Uniwersalne

Przeczytales to co ci dalem? Bo jesli nie to ja nic nie doradzam . mas ztam napisane co i jak masz robic a jak ci sie nie chce czytac to juz nie moja wina

Nie musisz miec doktoratu zapewniam cie .Po prostu zle to robisz .Naucz sie prawdlowo prowadzic akwarium

Zacznijmy od poczatku

Co ma byc w akwarium jakie rosliny ryby itd . Inaczej to my tu do niczego nie dojdziemy . Albo pokaz zdjecie z netu jakie chcesz miec akwarium
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: HANNA

Post autor: Neurochirurg »

Wysokie pH masz w tej wodzie. Jakie ma twardości?

P.S. Możesz zignorować pouczający ton tego osobnika wyżej, on nie ma akwarium.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: HANNA

Post autor: Elemelek »

Ja bym jednak zignorowal ton tego nade mną. To nie akwarysta tylko dekorator .Umie tylko byc zlosliwy i drazni go widac ze ktos sie z nim nie zgadza . Tak samo jak pan goldi .

Teraz nie mam akwarium ale mialem akwaria przez 15 lat non stop wiec takie pisanie o tym ze nie mam akwarium i sugerowanie ze w zwiazku z tym nie wiem co pisze jest po prostu glupie


Sluchaj Dennisa Wonga :) dostales ode mnie link do jego strony nie bez powodu
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: HANNA

Post autor: Neurochirurg »

[/quote]
A bo całe życie co postawię akwarium to glony.
[/quote]
Cóż, prawdziwe akwarium, prawdziwe problemy.

Przeczytałem opis tego jak działasz w swoim zbiorniku. Pierwsza refleksja to żebyś się wstrzymał z zakupem elektronicznych gadżetów, bo raczej nie rozwiążą Twoich problemów, a staniesz się lżejszy o sporo monet. Fajnie coś takiego mieć, ale dobrze, żeby narzędzie było wykorzystywane w pełni. Coś jak z moim zegarkiem garmina co ma wszystko a wykorzystuję 10% (pewnie zawyżyłem) jego możliwości.

Kontrolowanie dwóch zmiennych nie będzie niestety tutaj żadnym panaceum. W pierwszej kolejności zbadaj wodę pod względem twardości bo podajesz wysokie pH, więc można się spodziewać bardzo twardej wody, która ani nie jest przyjazna dla większości roślin a tym bardziej ryb, które posiadasz, o czym nasz profesor nie wspomniał.

Filtry czyść tylko jak spada przepływ. Nie ma konieczności ich czyszczenia co tydzień.

Podawanie CO2 też ma sens w konkretnych warunkach. Nie wiadomo np. jakim światłem dysponujesz. Używanie CO2 bez znajomości tego co w wodzie siedzi może się skończyć tak jak z Twoimi skalarami. Fundujesz rybom też niepotrzebne skoki pH. Reasumując przetestuj wodę, wrzuć do galerii foty akwarium z pełnym opisem.
Elemelek pisze: 18 lis 2022 11:23 To nie akwarysta tylko dekorator .
Pomożemy wtedy może w aranżacji również.
Elemelek pisze: 18 lis 2022 11:23 Tak samo jak pan goldi
Pan Goldi też pewnie pomoże. Prowadzi zbiornik wielkości łazienki Pana Elemelka, jest co dekorować. Chyba, że masz jeszcze kulę do zaaranżowania, to dam namiary na specjalistę.
Elemelek pisze: 18 lis 2022 11:23 Teraz nie mam akwarium ale mialem akwaria przez 15 lat non stop wiec takie pisanie o tym ze nie mam akwarium i sugerowanie ze w zwiazku z tym nie wiem co pisze jest po prostu glupie
Na forach samochodowych też przesiadujesz z karteczkami z gum turbo? Wiesz, ja teoretycznie jestem mistrzem WRC, mam auto i prawo jazdy. Ha! jeszcze PS5. Wybacz ale gadanie z toby to jak tłumaczenie onaniście kamasutry.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: HANNA

Post autor: Elemelek »

Smieszny czlowieczku 15 lat doswiadczenia masz za nic .Jestes zlosliwy troll i szpaner .Skad wiesz jaką mam łazienke?Poza tym co ma do rzeczy wielkosc akwarium? Ktos jest lepszym akwarystą bo ma 1500l zbiornik? Bzdura .To wlasnie mniejsze zbiorniki sa trudniejsze . Niedlugo wkroczysz w tematy intymne choc juz nawet zaczynasz bo piszesz o onanizmie i kamasutrze

Ciekawe jak ty duzo rzeczy o mnie wiesz :D

Widze ze chcesz sie popisac ale nie masz czym . Gdybys byl normalny nie pisal bys pod moim adresem tych paszkwili

Teoretycznie jestes mistrzem WRC ? A kto twierdzil ze ja jestem jakims mistrzem? O czym ty w ogole gadasz

Obaj z Goldi powiniscie dostac bana na stale za obrazanie mnie bo pierwsi zaczynacie i drazni was bardzo ze sie z wami nie zgadzam pod pewnymi wzgledami .Wyzwiska juz tez byly

Doradzaj tutaj sobie innym ustapie ci pola bo przeciez zesrasz sie z zalu chyba .Bo mysle ze o to ci chodzi :D Bo nie wiem ile masz lat ale chyba malo bo zachowujesz sie jak szczeniak


Prosze nie robic osobistych wycieczek w moim kierunku w typie pisania o mojej lazience czy zyciu intymnym itp .Tak samo prosze mnie nie obrazac i nie wszczynac klotni i przestac byc zlosliwym trollem .Troche kultury i szacunku .Gdzies ty sie wychowal?



I co ty masz do mojej kuli? Zglos sie moze do psychiatry bo cos z tobą nie taki najwyrazniej :D
ODPOWIEDZ