HANNA

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Boehmi
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2022 10:15

Re: HANNA

Post autor: Boehmi »

Ok czyli moje kroki powinny być takie : podmiana 30 % a nie jak zawsze 20 %. (40l a nie 20l). Następnego dnia w pn. sprawdzić Fe jeżeli będzie w normie to sprawdzam PO4 i wtedy jak jest za małe to dodaje nawóz? Bo
samo dodanie PO4 nic mi nie da bo Fe będzie blokować.
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

Nie. Dodanie PO4 po podmianie jest (uważam ) niezbędne ponieważ tego nie masz obecnie w słupie wody .
Podmiana spowoduje też obniżenie poziomu Fe więc nie ma tutaj konfliktu. Powyzsze pisałem głównie dlatego , że wielu akwarystów dąży do osiągnięcia referencyjnego poziomu żelaza popartego testami . Tutaj kryje się pułapka i warto zdawać sobie sprawę z niejednoznaczności tych testów.
Ja (jeśli kogoś to interesuje) dosyć dawno zaprzestałem oznaczania żelaza i to co dozuję opartę jest na obliczeniach /szacunkach . jak wleje to musi tam być bez względu na formę .
Mikro musi po prostu być w akwarium dostępne a jego ilośc jest drugorzędna
Boehmi
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2022 10:15

Re: HANNA

Post autor: Boehmi »

Ok to tak zrobię. Czytalem wlasnie ze PO 4 to podstawa ze brak powoduje blokade wchaniania innych elemntow Może jeszcze dokupię jakąś rybkę do zjadania głosów. Myślałem że 2 szt. kosiarki (chociaż piszą że stadna rybka i 5 powinni być ale brak miejsc :( ) a krewetki to już raczej wyższa szkola jazdy.
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

Krewetki wyższa szkoła jazdy? Kto Ci to powiedział . Krewetka amano jest doskonałym wyborem . Łatwa .
Zamiast kosiarki (ta potrzrbuje dużo miejsca do pływania i rośnie całkiem spora) rozważ garra rufa . Zjada też krasnorosty i inny syf którego inne stworzenia nie ruszą
Boehmi
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2022 10:15

Re: HANNA

Post autor: Boehmi »

Krewetki zawsze mi się podobały ale zawsze jakaś obawa. Bo widzialem specialne akwaria dla krewetek i zalozylem ze to z rybkami nie bedzie zyc. Może faktycznie je kupię do akwarium. Bo widziałem jak to super czyściło roślinki z glonów Ale ile na to co mam oraz czym to się karmi. Bo mam dwa tera min flakers oraz tetra min mini granules
goldi_
Posty: 1669
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: HANNA

Post autor: goldi_ »

Ani nie jestem fanem krewetek ani znawcą . Miałem amano mam jakąś ilość red chery . Nie karmię ich . Niech sobie radzą . no i radzą :)
Trzeba uwzględnić że niektóre ryby potraktują krewetki jako przekąskę (np skalary)
Boehmi
Posty: 21
Rejestracja: 14 lis 2022 10:15

Re: HANNA

Post autor: Boehmi »

ehh a ja nam dwa skalary, więc odpada. Kiedyś miałem problem z ilością molinezji. W sklepie mi poradził gość abym kupil szczupienczyka. Gdy wróciłem z wakacji to w akwarium zostało mi tylko 2 glonojady i 2 tetry oraz ON. Dziad zjadł wszystko inne co miałem.
ODPOWIEDZ