Ceramika do filtra aqaler fzn3

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Elemelek »

Sobie załatw tę wizyte bo widze ze jest ci koniecznie niezbędna

PS Nie bedziesz mi pisal co ja sobie mam sobie kupic ale skoro juz jestesmy przy tym temacie to moge ci polecic kurs za jedyne 135.99 pln https://www.groupon.pl/deals/savoir-vivre-1 bo najwyrazniej masz ogromne braki w kulturze osobistej

Normalny czlowiek napisze ze sie z czyms nie zgadza jesli tak jest i dlaczego sie nie zgadza ,jakie jest jego zdanie itd i to wszystko. Na tym polega m in dyskusja .A ty jak robisz?
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: goldi_ »

Niekoniecznie. Z kimś kto twierdzi że ziemia jest płaska też będziesz prowadził modelową dyskusję?
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: chemik4 »

Elemelek i Neurochirurg, dajcie sobie na wstrzymanie.

A ja zamiast ceramiki polecam drobny (4-6mm) keramzyt z pobliskiej kwiaciarni. Tanie i dobre. Radzę tylko zagotować go przed pierwszym użyciem, wtedy nie będzie pływał po wodzie.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Elemelek »

Pragne zauwazyc ze nie ja prowokuje do awantur i nie zaczynam wycieczek osobistych . Nie moze byc tak ze nie bede mogl pisac tego co uwazam za stosowne bo ktos bedzie mnie sie czepial za to ze mam inne zdanie .

Keramzyt tez moze byc . Wszystko bedzie dzialalo tylko pytanie po co to wymieniac jak łatwiej jest z gąbką ktora spelni te same funkcje .

Dodam tylko ze keramzyt powinien byc ogrodniczy nie budowlany
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: goldi_ »

Elemelek pisze: 28 lis 2022 20:31 .

Dodam tylko ze keramzyt powinien byc ogrodniczy nie budowlany
Czym się rózni ?
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Elemelek »

Ogrodniczy to glinka bez dodatku chemikaliow i sztucznych domieszek
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Neurochirurg »

Zapychanie całego filtra gąbkami jest po prostu bez sensu.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: goldi_ »

Elemelek pisze: 28 lis 2022 23:16 Ogrodniczy to glinka bez dodatku chemikaliow i sztucznych domieszek
A budowlany ma jakieś domieszki?
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Elemelek »

Neurochirurg wkladanie do filtra tylko gąbki nie jest bez sensu .Dopisz ze tobie sie tak wydaje a nie ze jest bez sensu bo to sie mija z prawdą .Prosze o argumenty z czym inne wklady sa lepsze niz gąbka . Np ceramika ,keramzyt ,lawa itp .Bo to ze mają wiekszą powierzchnie do osiedlania sie bakterii troszke jest naciagane bo te mikropory tam sie znajdujące sa tak male ze od razu sie praktycznie zapychają i nie da sie tego juz wyplukac a gąbke sie da a tez ma duzo miejsca dla bakterii . Nie widze wiec sensu w zachwalaniu bardziej innych wkladow niz gabka jesli chodzi o filtracje biologiczną .

goldi Budowlany moze miec
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: goldi_ »

Aleś naiwny .
Jest w pobliżu fabryka stropów . Na placu setki ton keramzytu budowlanego . Co kilka dni rano wpada 2 ukrainców i na przygotowanej "linii produkcyjnej" konfekcjonują ten keramzyt . W południe ładują na cięzarówke i ona wyjeżdzą . Od tej chwili mamy keramzyt ogrodniczy :)
Na prawdę sądziłeś że dla tak niewielkich ilości ktoś będzie stawiał linię produkcyjną?
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Elemelek »

Sam jestes naiwny

Inaczej wyglada keramzyt ogrodniczy a inaczej budowlany . Na szczescie wiec da sie odroznic i taka sytuacja jak opisujesz nie moze miec miejsca . Chyba ze z Allegro z napisem ogrodniczy :D

Niewiedza bardzo szkodzi niestety . Po czesci jednak masz racje tak ogolnie ze jak sie da oszukac to tak robią wszyscy jednak nie w tej sytuacji

Mozna np stworzyc marketing na temat wyzszosci wkladow ceramicznych nad gąbkowymi zeby klienci wiecej wydawali kasy zupelnie niepotrzebnie lub w przypadku wielu innych rzeczy
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: goldi_ »

Przecież nawet producenci sprzedają to samo jako ogrodniczy i jako budowlany . Sami producenci deklarują że budowlany nie rózni sie od ogrodniczego - to to samo .
Inna sprawa że różne keramzyty moga wyglądać inaczej (i mieć inne parametry) z uwagi na korzystanie z róznych pokładów gliny .
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Elemelek »

Nie

Ogrodnicze sa wypalane tylko z glinki bez dodatkow i inaczej wygladają a oszustwa wszedzie są totez po to Bozia dala na rozum zeby sie nim kierowac i nie kupowac np z Allegro budowlanego z opisem ze to ogrodniczy
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Neurochirurg »

Gąbka ma większą powierzchnię niż np. lawa. Poproszę o twarde dane, nie opinię z kwiatka tylko dane.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ceramika do filtra aqaler fzn3

Post autor: Elemelek »

Trzeba sie kierowac logiką a nie danymi .

Co z tego ze lawa ,keramzyt itd bedą mialy wiekszą powierzchnie jak te mikropory w nich za chwile sie zapchają? Ilez to samo mozna pisac ?
A roznica w dzialaniu w akwarium miedzy gąbką a nie gąbką jest nie do wychwycenia .
Jaki z tego wiec wniosek? (pytanie retoryczne )
ODPOWIEDZ