CO2 w akwarium kostka około 40L

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

robstanki
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2023 15:49

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: robstanki »

Dzięki za wszelkie informacje. Dyfuzor mam ceramiczny neo. Zanurzyłem go na 1/3 akwarium. Obserwuje indykator CO2 i jak narazie pokazuje taki kolor jaki powinien być ale chyba zamontuje jeszcze jeden aby mieć pewność że jest wszystko w porządku. Jeśli chodzi o mgiełkę z dyfuzora tzn są naprawdę malutkie bąbelki i widzę że przyklejają się do roślin. Rośliny jakie posiadam w akwarium to bucephalandra,Tiger lotus oraz anubias.
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: DakotaSan »

Nie wiem, czy informacje w temacie są aktualne i rozmawiamy o kostce 40 l...?
Jeżeli tak, to dwa indykatory na takie akwariom nie są potrzebne, zależy tez jaki masz ten indykator..?
robstanki
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2023 15:49

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: robstanki »

Dyfuzor ceramiczny neo umieszczony na 1/3 głębokości akwarium. Mgiełka jest super. Ogólnie widzę że bąbelki łapią się roślinek cYli chyba jest oki. Indykator CO2 sprawdzam co jakiś czas tzn kolor tej cieczy i jest oki. Ogólnie obsada roślin w akwarium to Tiger lotus, bucephalandra, anubias. Teraz będę czekał czy coś się poprawi. Pozdr
robstanki
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2023 15:49

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: robstanki »

Przepraszam dopiero zobaczyłem że mam wiadomość. Indykator zwykły z cieczą która ma kolor niebieski. I tego się trzymam się tego.
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: DakotaSan »

No nie wiem do końca jaki masz ten płyn, dlatego sprawdź to dokładnie.
Jednak w większości przypadków, kolor niebieski oznacza zbyt mało CO2
Tylko uważaj z tym CO2,

CO2.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: goldi_ »

DakotaSan pisze: 21 kwie 2023 9:37 No i tu jest zabawa.
Np taki https://allegro.pl/oferta/aqua-art-elek ... 1216068332
Ale pamiętaj, to są budżetowe zawory i mogą pewnego dnia nie zewrzeć i ukatrupisz obsadę.
Ja tez mam budżetowy, i nigdy nie miałem problemu, ale wystarczy raz....
Te niby niezawodne to koszt około 200 PLN i więcej.
Ja nie podaje CO2 przez 24 h , mam mimo wszystko komputer ustawiony na 24 h ale w nocy jest on odcinany, przez zwykły wyłącznik czasowy w gniazdku
Pomimo to, ze komputer tez odcina, ale mam podwójne zabezpieczenie. Jedyny minus tego rozwiązania ze pH skacze o 0,300 ale to jest maksymalne teoretyczne dopuszczenie różnicy na dobę.

Z tych lepszych
https://www.plantica.pl/akwarystyka-slo ... agQAvD_BwE
To nie są budżetowe tylko przemysłowe . mam takie same i dostałem od ziecia a tam na linii pracuje ich kilkadziesiąt i ZADEN nie padł od 5lat (coś koło tego)
A comozi to miałem ale sie spalił i wtedy wysępiłem taki "budżetowy" :)
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: DakotaSan »

Czyli mogę spać spokojnie, to mnie pocieszyłeś. :brawo
Ale żeby spać jeszcze lepiej, to i tak mam wyłącznik czasowy w gniazdku na noc.
robstanki
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2023 15:49

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: robstanki »

Witam. Faktycznie musi być jaśniejszy kolor jeśli chodzi o ten indykator CO2. Właśnie teraz podkręciłem i będę obserwował.
Awatar użytkownika
zomiren1
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2015 9:46

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: zomiren1 »

Nie wiem czy coś przegapiłem ale piszesz, że" Rośliny jakie posiadam w akwarium to bucephalandra,Tiger lotus oraz anubias."
Czemu chcesz podawać CO2 do zbiornika? Czy te rośliny mają jakiś problem ze wzrostem? O ile się orientuję to nie wymagają CO2.
Pozdrawiam
zomiren1
jest: [72] od połowy 2022 ----->>> http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?p=251446#p251446
było: [25] od lipiec 2017; [140] od sierpień 2015
robstanki
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2023 15:49

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: robstanki »

Witam. Zauważyłem że i glony się pojawiały oraz słaby przyrost roślin dlatego zdecydowałem się na CO2. Jestem ciekawy czy będzie poprawa jeśli chodzi o rośliny.
Awatar użytkownika
zomiren1
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2015 9:46

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: zomiren1 »

Na glony pewnie nieco pomoże, ale sam CO2 glonów nie usunie. Bucki i anubiasy (nie wiem jakie masz) mistrzami przyrostów nie są także tu nie ma co się martwić niezauważalnymi przyrostami :) Mam nadzieję, że wiesz że nie sadzi się ich (B. i A.) do podłoża tylko do skałki czy korzenia najcieńszą (bo prawie jej nie widać) żyłką wędkarską za parę zł oplatasz. Lotus potrzebuje jakiejś tabletki nawozowej pod siebie i trochę przyciąć korzonki przed posadzeniem.
Pozdrawiam
zomiren1
jest: [72] od połowy 2022 ----->>> http://www.akwaforum.pl/viewtopic.php?p=251446#p251446
było: [25] od lipiec 2017; [140] od sierpień 2015
robstanki
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2023 15:49

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: robstanki »

Witam. Bucki wszystkie mam na skałce. Kurczę nie wiem co się dzieje ale glony zauważam czy jest to możliwe że od CO2? Już kupiłem środek na glony i dodałem. Możliwe jest to że przyniosłem glony na roślinach? Pozdr
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: goldi_ »

robstanki pisze: 08 maja 2023 14:38 .... Kurczę nie wiem co się dzieje ale glony zauważam czy jest to możliwe że od CO2?
Z pewnością nie - wręcz CO2 utrudnia życie glonom
robstanki pisze: 08 maja 2023 14:38Już kupiłem środek na glony i dodałem.
Całkiem mozliwe że nie pomoże a nawet zaszkodzi . Powinieneś (moim zdaniem ) raczej przyjrzeć sie stosunkowi fosfor/azot i /lub innym relacją . Te preparaty są niczym tabletka na ból zęba - przyczyny nie usunie
robstanki pisze: 08 maja 2023 14:38 Możliwe jest to że przyniosłem glony na roślinach? Pozdr
Oczywiście . One były na tych roślinach co przyniosłeś , były w Twoim akwarium nieomal od dnia założenia , Zarodniki glonów są wszechobecne . Możesz przyneść nawet roślinkę nieco zaglonioną ale jak masz akwarium OK to one (glony) padną
robstanki
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2023 15:49

Re: CO2 w akwarium kostka około 40L

Post autor: robstanki »

Oki dzięki za pomoc. Jeśli chodzi o oświetlenie akwarium teraz. Ma się palić światło tak jak wcześniej czy starać się używać mniej?
ODPOWIEDZ