Ratunek zaniedbanego akwarium

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Ratunek zaniedbanego akwarium

Post autor: goldi_ »

Kamilekk993 pisze: 23 kwie 2023 7:54 Witam wczoraj od rana zabrałem się za restart kamienie wypłukałem dzien wczesniej.Uzyłem starej wody z akwarium i dodałem nowej około 20 litrów wsadziłem te roślinki in-vitro jak dalej postępować jak ze swiatłem? Jak wiadomo na chwilę obecną mam to oświetlenie Led w pokrywie.Czy jakiś specyfik na wzrost roślin podawać?Pozdrawiam
Podmiany: te powineneś dokonywać stosunkowo duże i częste
Światło: te fabryczne są zwykle takie ledwo ledwo więc nie ograniczałbym go zanadto . elemelek proponuje 5h . ja nigdy tak krótko nie świeciłem wszak rosliny muszą sie rozwinąć . bez światła ? Zwykle stosuje na start 10-12h ale idźmy na kompromis : 8-9h powinno być ok
specyfik na wzrost : pytanie ...radykalne powoiedziałbym . Aby zapewnić wzrost roślin nalezy dostarczyć im budulca . Na początku najwazniejszy jest potas .
Po czasie zaczniesz regulować azot na końcu zaś fosfor i być może mikro . Taka kolejnośc właczania suplementacji to schemat standardowy .
O przedawkowanie potasu jest stosunkowo trudno zwłaszcza jeśli robi sie systematyczne podmiany a to on jest odpowiedzialny za transport wewnątrzkomórkowy .

W tzw miedzyczasie przyjrzałbym sie Twojemu oświetleniu bo to fabryczne naprawde potrafi być tragiczne i możesz stanąć na uszach a i tak nie pomoże
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Ratunek zaniedbanego akwarium

Post autor: Elemelek »

Absolutnie nie . Najpierw sie czyta aby nabyc wiedzy a potem sie ewentualnie radzi kogos . A dlaczego to chyba zrozumiale . To tak jakby uczen sie nie uczyl sam,nie czytal i oczekiwal ze nauczyciel mu caly materiał wytłumaczy na lekcji .

No ja juz sie dzielilem wiedzą to zostalem wysmiany przez ciebie i twojego kolege i wyzwany .Nie pamietasz juz?

Zeby raz na zawsze zakonczyc wszelkie dyskusje z to od teraz zero dyskusji w jakimkolwiek temacie z tobą na calym forum



PS Moj nick pisze sie z duzej litery !!! Powtarzam wiele razy

Koniec wszelkich rozmow bo nie mam zyczenia prowadzic infantylnych pyskowek z kims takim . Ja juz z tego dawno wyroslem i poza tym nie jestem na tym forum po to zeby sie tu denerwowac a na dodatek mam slabe serce bo wiek juz swoj tez mam . Dalem szanse wiele razy ale nic to nie daje wiec koniec definitywny

Zegnam
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Ratunek zaniedbanego akwarium

Post autor: goldi_ »

Ciebie już całkiem pogieło . Nick to nick . Przedstaw sie imieniem i/lub nazwiskiem wówczas będe pisał jak trzeba .
Szacunek do elemelka ! niezły odlot.

Widać nie bardzo masz doświadczenie w dzieleniu się wiedzą.
Jakbym swoich słuchaczy tak prowadził to miałbym 100% porażek . Taki początkujący po pierwsze nie wie co czytać a jak już sie dowie to czesto nie bardzo rozumie co czyta albo przynajmniej nie bardzo zdaje sobie sprawę po co mu to .
Sam zresztą aby się czymś zainteresować musze poznać ogólnie o co chodzi . Codziennie tak wiele rzeczy mnie zastanawia że jakbym kazdy temat który mnie potencjalnie zainteresuje miałbym zgłębiać nawet przez czytanie wskazanego zestawu lektur to chyba wychodziłbym z domu raz na tydzień
Poślij swoje dziecko od razu na jegielonkę wszak tam mu wszystko powiedzą . A nie - pewnie najpierw pójdzie do szkoły powszechnej potem ... ciekaw dlaczego ? czyżby aby stopniować wiedzę i stopniowo ją poszerzać ?
Ale może masz rację , może się mylę albo po prostu nie znam się (?)

ps
Ty się nie dzieliłeś wiedzą lecz zaledwie cytowałeś kilka publikacji załączałeś jakieś naprędce wyszukane linki np do przedmiotów z którymi nie miałeś do czynienia lub zaledwie cytowałeś jakieś plotki typu "podobno to jest dobre ..."
W tym 100x lepszy od Ciebie jest chat openai
ODPOWIEDZ