filtr zewnętrzny

Problemy z utrzymaniem czystości i odpowiednich parametrów wody

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: filtr zewnętrzny

Post autor: Elemelek »

Macieks Ale chyba pluczesz co?

Logic07 Ja o tej wacie glownie pisze dla osiagniecia efektu krystalicznej wody (i nawet sama wata nie wystarczy) Nie musisz jej uzywac jak nie chcesz .
Nie wiem na ile tamta wata wystarcza z Invital bo uzywalem waty Sera lub JBl .Podalem ją sugerując sie jej wymiarami i ceną ale moze sa tansze
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Re: filtr zewnętrzny

Post autor: Logic07 »

czyli to nie wychodzi drogo, zobacze jak na gąbce będzie zamiast waty najwyżej wróce do waty, dobra temat można zamknąć wszystko wiadomo
macieks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: filtr zewnętrzny

Post autor: macieks »

Ja mam watę jbl. Nie płucze jej tylko wymieniam na nową, jak czyszczę kubełek. A kubełek czyszczę rzadko, mam prefiltr.
Logic07
Posty: 178
Rejestracja: 04 wrz 2020 20:06

Re: filtr zewnętrzny

Post autor: Logic07 »

a prefiltr na wlocie czy do kubełka podpinany? bo zastanawiam sie czy nie dać większej gąbki na zasys, ale ta mogła by zostać,bo nie żuca sie tak w oczy, kurde to wychodzi że niepotrzebnie kupiłem tą gąbke finisch, a 40 złotych za nią dałem
macieks
Posty: 190
Rejestracja: 12 sie 2021 2:08
Lokalizacja: Kraków

Re: filtr zewnętrzny

Post autor: macieks »

Ja mam gąbkę na wlocie do filtra. Jest umiejscowiona w akwarium a nie jako osobny kubełek. W ten sposób żadne żyjątka nie dostaną się do kubełka a taką gąbkę tez łatwo zdejmować i czyścić. Ma średnie pory. Drobne pory zbyt szybko się zapychają, i blokują przepływ.
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: filtr zewnętrzny

Post autor: Elemelek »

ODPOWIEDZ