Klej nadający się do akwarium

Filtry, oświetlenie, grzałki i inne sprzęty akwarystyczne

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Belphegor
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2019 21:01

Klej nadający się do akwarium

Post autor: Belphegor »

Witam,
Otóż udało mi się odnaleźć stary filtr Aqua Clear 50, który ogółem działa, ale ma drobną 3mm dziurę. Tu pojawia się moje pytanie, jaki klej polecacie ogólnie do prac w akwarium? Od mocowania kamienia do właśnie zasklepienia takiego otworu. Czy taka kropelka się nada czy lepiej Tytan Fix2?
Z góry Dziękuję za odpowiedź.
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Klej nadający się do akwarium

Post autor: goldi_ »

Nie wiem co to za tytan z kolei kropelką osobiśćie bym się obawiał .
Gdyby takie coś mi się przydarzyło pewni bym to zalał/zaspawał na gorąco . Mam stację hot air i pewnie tego bym użył a jeśli nie maił bym tego to zwykła lutownicą np transformatorową
Awatar użytkownika
Neurochirurg
Ekspert akwarysta
Posty: 2796
Rejestracja: 29 wrz 2015 10:02
Lokalizacja: opolskie

Re: Klej nadający się do akwarium

Post autor: Neurochirurg »

Klej cyjanoakrylowy, a takim jest kropelka, spokojnie się nada. Powszechnie lepi się tym np. mchy do kamieni czy korzeni.
Obrazek<----klik
[360] Los Angelfish
[30] Samotne drzewko
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Klej nadający się do akwarium

Post autor: Elemelek »

Kleje cyjanoakrylowe w normalnych cenach https://senus.pl/kategoria/srodki-chemi ... oakrylowe/

Nie mam pojecia kropelka bedzie to dobrze trzymac w perspektywnie czasu . Mozna tez na gorącą pospawac ale jak nie umiesz to zrobisz jeszcze wieksza dziure .Zalezy tez od rodzaju/topliwosci tworzywa i grubosci plastiku .Hot air wg mnie sie malo nadaje do tego,jesli juz to zwykla lutownica

Kropelka jest bezpieczna a Tytan fix 2 nie wiem
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Klej nadający się do akwarium

Post autor: goldi_ »

cyt.:"...Hot air wg mnie sie malo nadaje do tego"

Ponieważ ?
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Klej nadający się do akwarium

Post autor: Elemelek »

Poniewaz juz to robilem i dlatego mam takie zdanie
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Klej nadający się do akwarium

Post autor: goldi_ »

No ja też to robiłem (wielokrotnie) ale co Ci nie pasowało?
Elemelek
Posty: 509
Rejestracja: 24 wrz 2022 12:11

Re: Klej nadający się do akwarium

Post autor: Elemelek »

Jak jest mała dziura to materialem obok ją zalepiam .Zbierając ten material grotem z miejsca obok dziury w miejsce ubytku
jak jest wieksza dziura (I mam identyczny material lub moge go wyciac z innego miejsca elementu ) to robie łatke w sensie ze rozpuszczam/topie dodatkowy material i łatam dziure partiami robiac podkladke od spodu (jesli sie tak da)
Jak jest podluzne pękniecie zgrzewam najpierw robiąc "szwy" grotem a pozniej dopiero łatam wzdluznie

Najlepiej jest zrobic wzmocnienie od lewej strony czyli dac tam grubiej (jak sie tak da )

Na koniec szlifuje

Hot air topi tylko powierzchnie choc mozna uzyc dodatkowego narzedzia zeby nim rozprowadzac plastik jak grotem ale generalnie gorzej mi sie tym robi wiec wole zwyklym grotem drucianym
ODPOWIEDZ