Pomoc w identyfikacji choroby

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
wolfu
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2020 16:39

Pomoc w identyfikacji choroby

Post autor: wolfu »

Witam czy mógł by mi ktoś pomóc w nakierowaniu co dolega mojemu skalarowi od wczoraj zachowuje się jak na dołączonym filmie,
Inne ryby się maja dobrze tylko owy skalar ma problem jakiś i staram mu się jakoś pomóc i aktualnie jest przeniesiony do akwarium 20L gdzie podałem do wody sole+Zoolek Bactocaps C, filtr z napowietrzaniem oraz zastanawiam się o podniesieniu temp do 30°

Staram się znaleźć co zaatakowało mojego skalara ale bez rezultatu skalar ma 3lata dopiero.
Akwarium 200l HT NO2 0ppm
pH wacha się od 6.8 na 6.9

Https://youtu.be/dIb-1llV3_Y
goldi_
Posty: 1670
Rejestracja: 20 lut 2018 12:51
Lokalizacja: Piła

Re: Pomoc w identyfikacji choroby

Post autor: goldi_ »

Ile masz CO2?
Awatar użytkownika
Homonomograf
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2023 19:55

Re: Pomoc w identyfikacji choroby

Post autor: Homonomograf »

Jeżeli podniosłeś temperaturę to zapewnij mu dodatkowe napowietrzanie bo się udusi , odrobaczywiasz skalary ?
wolfu
Posty: 17
Rejestracja: 12 lut 2020 16:39

Re: Pomoc w identyfikacji choroby

Post autor: wolfu »

CO2 jest na poziomie 20ppm

Podniosłem mu temperaturę wrzuciłem filtr z napowietrzaniem i dodatkowo kostkę napowietrzającą na maxa. Nie nie odrobaczałem skalarow nawet przyznam się bez bicia ze nie wiedziałem a czym je odrobaczac.
Karmie je płatkami plus 2x w tyg wodzieniem do tego 1x w msc ochotka.
Aktualna sytulacja skalar leży na boku szybko rusza oskrzelami nie chce nic jejsc
Podałem do wody Bactocaps i dziś kupiłem cały zestaw leków Protosol,Capisol,Capiforte nie podam się się bez walki jak będzie miał padnąć to z myślą że zrobiłem co mogłem
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Pomoc w identyfikacji choroby

Post autor: chemik4 »

Nie karm ryb ochotką ani rurecznikiem! Te pokarmy zazwyczaj żyją w mocno zanieczyszczonych wodach i są źródłem różnych pasożytów i innych toksyn.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ