Zdychające gupiki

Forum o leczeniu i profilaktyce ryb w akwarium

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Tomq88
Posty: 1
Rejestracja: 09 cze 2023 16:58

Zdychające gupiki

Post autor: Tomq88 »

Akwarium działa od lutego 80l początkowo w obsadzie były tylko gupiki 3 otoski i 7 neonkow około marca kwietnia doszło 4 molinezje i cztery sztuki tetra. Problem jednak zaczal się przed dołożeniem molinezji zdechł jeden gupik. Później w maju padło trzy sztuki ( w akwarium zostały 3 sztuki gupikow) dokupiłem kolejne 3 sztuki padły wszystkie po 2 tygodniach. W chwili obecnej ostał się jeden gupik który jest od początku w akwarium.pozostalym rybom nic nie jest. Dodam też że po ostatnim zakupieniu gupików ich ciała znikły nie znalazłem ich w roślinkach ani w ozdobach poprostu ich nie ma. Co jest powodem że inne ryby są w dobrej kondycji a gupiki padają? Oczywiście filtr i napowietrzacz chodzi cały czas świetlówka świeci codziennie. Grzałka ustawiona na 25 stopni.
Podmiany co tydzień około 30% wody
Awatar użytkownika
Homonomograf
Posty: 8
Rejestracja: 01 cze 2023 19:55

Re: Zdychające gupiki

Post autor: Homonomograf »

Napisz na YouTube ,,zdychające gupiki'' i tam będziesz miał wyjaśnione dlaczego nie warto kupować sklepowych gupików .
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Zdychające gupiki

Post autor: chemik4 »

Gupiki już w sklepie mogły być w kiepskiej kondycji.
Poza tym masz totalny bałagan w obsadzie, mieszasz ryby z różnych biotopów. Otoski i neony (jaki gatunek?) wymagają wody miękkiej i kwaśnej a żyworódki twardej i zasadowej. Nie podałeś też żadnych parametrów wody - pH, GH, KH, N02-, NO3-.
Teraz patrz, 25*C to za ciepło dla neonów Innesa a za zimno dla molinezji. Tych ryb nie da się ze sobą pogodzić.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
ODPOWIEDZ