Mętna woda

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Gangan2010
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2023 21:35

Mętna woda

Post autor: Gangan2010 »

Witam, mam pytanie ponieważ dziś czyściłem akwarium (kamienie,podmiana wody,obcinanie roślin itp) lecz po wyczyszczeniu akwarium mam mętna wodę jakby filter nie dawał rady wyfiltrować wody. Mam akwarium 72l i filter „ASAP 300” a może jednak ten filter jest za słaby jak na to akwarium bo czytałem różne opinie na ten temat
I czy wy polecilibyscie lepszy filter wewnętrzny ponieważ niemam miejsca na filter kubełkowy.
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: Mętna woda

Post autor: DakotaSan »

Witaj,
robiłeś dość duże porządki i to jest normalne.
Moja subiektywna opinia. Ten filtr jest za slaby i wodę będziesz miał czystą może po dwóch dobach.
Ja mam swój przelicznik i zawsze dzielę na pól dane producenta, i - 20 % ( ale to minus 20% tylko przy filtrach kubełkowych )
z tego wyjdzie ze ten filtr może mieć maksymalne osiągi 150 litrów na minutę, Czyli tylko 2 x przefiltruje cale akwarium w godzinę..
to moim zdaniem troszkę mało i w zasadzie poza jedna gąbką, tam nic w nim więcej nie ma...
wiec trochę czasu upłynie na filtrowanie tego, co tam teraz pływa w Twoim akwarium.
Nie mam pewności, ale czy podmiankę zrobiłeś po czy przed czyszczeniem, bo wydaje mi się ze spuściłeś wodę,
a po czyszczeniu dolałeś - ale mogę się mylić ?
Niestety, nie znam się na filtrach wewnętrznych bo nie używam, tu ktoś inny pewno się wypowie.
Gangan2010
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2023 21:35

Re: Mętna woda

Post autor: Gangan2010 »

A czyli muszę poszukać jakiś mocniejszy filter,może ktoś mi tutaj jeszcze doradzi co do filtra.
A podmiankę zrobiłem po wyczyszczeniu wszystkiego
Awatar użytkownika
DakotaSan
Posty: 155
Rejestracja: 11 wrz 2021 22:01

Re: Mętna woda

Post autor: DakotaSan »

Wiesz, problem z tymi filtrami jest taki, ze zajmują dużo miejsca w akwarium.
Nie wiem może jakaś kaskada, może jakiś panel podwieszany na tylnej szybie lub bocznej....?
Nie wiem, co masz w tym akwarium, ale jak do tej pory filtr ci wystarczał.
a po gruntownym czyszczeniu masz mleko, to może trzeba poczekać 2-3 dni aż wszystko wróci do normy...?
Gangan2010
Posty: 11
Rejestracja: 05 cze 2023 21:35

Re: Mętna woda

Post autor: Gangan2010 »

Okej, poczekam jeszcze z tym filtrem,zaobserwuje i w razie czego coś będę musiał wykombinować.
Dzięki za odpowiedz :) :)
ODPOWIEDZ