Kurtyna

Dział dla majsterkowiczów

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Kurtyna

Post autor: gregor r »

witam mam pytanie czy kurtyna musi byc podłączona do brzęczyka czy może być podłączona do filtra wewnętrznego np aqua szut 8W. Bo mam za duzy ruch wody inie wiem co zrobić! :oops:
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

No generalnie kurtyna powietrzna jako taka służy do napowietrzania. Jednakże chcesz jak widze zmiejszyc ruch wody w akwa a nie napowietrzac, zatem w pewnym sensie kurtyna spowoduje Ci zmniejszenie przepływu jesli podłaczysz ja do filtra, ale bedzie spełniała raczej zadanie tłumienia przepływu wody, a nie napowietrzania.
Oczywiscie nie ma potrzeby dodatkowo napowietrzac akwarium, jesli ruch tafli wody jest wystarczajacy.

Pozdrawiam
Mireks
200l - profil
____________________________________________
gregor r
Posty: 88
Rejestracja: 24 kwie 2006 8:12

Post autor: gregor r »

a jak myślisz opłaca się takie rozwiązanie czy może znasz jakieś inne? z tego co wyczytałem na forum to rych wody powoduje wzrost glonów co w moim przypadku się spełniło w 100%. Są to ciekie ciemnozielone nitki na obrzeżach roślin i na szybach. Masakra
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Wzrost glpnów to tak naprawdę powodują złe warunki wody, jak NO3, NO2 a woda i jej ruch niezbyt mają tu znaczenie. A ruch wody jak wystepuje jak wspomnialem jest zbawienny, po pierwsze wymiata smieci do filtra a po dwa powoduje napowietrzanie akwarium.

Pozdrowienia

PS. A co do rozwiązania tego w sprawie zmienjszenia przepływu, myślę że sie bedzie spisywac.
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
august
Pomocnik
Posty: 529
Rejestracja: 30 paź 2005 10:35
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: august »

kurtyna do wew filtra hmmm raczej nie, podejżewam że filtr został by tak przytkany że prawie nic by nie filtrował, jak chcesz zmniejszyć ruch wody to polecam deszczownice w końcu do tego celu została stworzona :D
Obrazek

Paletki od 28.01.2007r początki
Obrazek
ODPOWIEDZ