Wycofany, zbyt spokojny czy chory bojownik

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
katia77
Posty: 9
Rejestracja: 05 cze 2023 16:12

Wycofany, zbyt spokojny czy chory bojownik

Post autor: katia77 »

Hej
Od 3 miesięcy mam bójka w akwa 54-60 L. To zwykły bojek ze sklepu. Przez kilka pierwszych dni, może tydzień był dość aktywny. Pływał intensywnie, pokazywał się jak tylko sypałam karmę. Potem zaczął być coraz bardziej .. niemrawy. Chowa się między roślinami, czasami siedzi nieruchomo pod liściem nawet przez godzinę. Potem machnie dwa razy płetwą, przepłynie 10 cm i znowu siedzi niemal bez ruchu. Na jedzenie prawie nie reaguje, zbiera płatki z liści lub z dna. Rzadko podpływa do lustra wody. Generalnie nie wydaje się chory, poza tym po takim czasie chyba by już umarł ale nie ogarniam co z nim jest nie tak. Nie ma postrzępionych płetw, kropek, nie jest odbarwiony. Mieszka z kilkoma razborami klinowymi, danio, ampularią i Helenkami. Inne ryby sie nim nie interesują. Akwa jest dość ładnie zarośnięte. Temperatura 27 st.C, filtr kaskadowy nastawiony na najmniejszy przepływ. Co tydzień podmiana wody. Akwa przykryte szybą a w mieszkaniu też jest ciepło, bo to poddasze i latem mam aż za ciepło. Reszta parametrów w załączniku.
Czy to takie usposobienie, czy coś mu dolega? Ewentualnie jak mu pomóc?
Zastanawiam się aby dokupić 2 samiczki bojownika. Czy to dobry pomysł?
Załączniki
IMG_5850.jpeg
IMG_5850.jpeg (198.11 KiB) Przejrzano 733 razy
IMG_5849.jpeg
IMG_5849.jpeg (197.97 KiB) Przejrzano 733 razy
Awatar użytkownika
chemik4
Moderator
Moderator
Posty: 8009
Rejestracja: 04 maja 2006 14:57
Lokalizacja: Tworóg / Jemielnica

Re: Wycofany, zbyt spokojny czy chory bojownik

Post autor: chemik4 »

Cześć,
Reszta parametrów w załączniku.
?? ja tam tylko widzę jakieś zielone i żółte kropki, które nic nie mówią.
Pozdrawiam,
Kamil

Dziwne... U mnie działa :mrgreen:
Mike122
Posty: 177
Rejestracja: 28 gru 2019 16:10
Lokalizacja: Konin

Re: Wycofany, zbyt spokojny czy chory bojownik

Post autor: Mike122 »

No z tego co widzę to mówią : Ostrożnie, Uwaga, Dobrze :)
MYF19
Posty: 69
Rejestracja: 14 lis 2022 18:14
Lokalizacja: Północ

Re: Wycofany, zbyt spokojny czy chory bojownik

Post autor: MYF19 »

Co do parametrów które pokazujesz to nic nie mówi o właściwościach wody - np: dla jednej ryby pH 8,5 będzie OK, ale dla ryby która woli kwasowe środowisko z pH 6 będzie to środowisko zabójcze - a te kropeczki są ustawione nie wiadomo na jakie parametry. Więc postaraj się o wartości liczbowe.
Co do bojowników a jak ty byś się zachowywał jakbyś był zamknięty w jednym niezbyt dużym obszarze - pewnie przez tydzień pozwiedzałbyś i potem zaczął popadać w depresję :)
Daj mu coś do roboty to będzie aktywniejszy - kilka samic, może jakiegoś przeciwnika i będzie bardziej aktywny lub padnie :(
Ps. Nie znam się na chemii do Aqua i nie chcę się znać.
390L za grosze na jakiejś wyprzedaży :D
Lubię samoróbki 8)
Uwielbiam naturalne multi-kulti - od bakterii do drapieżników :lol:
ODPOWIEDZ