Wzrost Ryb

Wszystko co dotyczy akwarystyki słodkowodnej

Moderatorzy: krzych_100, BARA, grzesi3k, wojtass9, michelle1992, chemik4

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Wzrost Ryb

Post autor: Peter »

Od czego zalezy wielkośc ryb (np od jakich paramterów):?: :?: Mam akwarium 112l i wszystko rośnie mi wolniej. Kolega ma akwarium 25l i wpuścił tam kosiarki, które w umnie (jak jeszcze były) to wogóle nie rosły, a u niego są co najmniej 3 razy większe niż na początku. Karma nie ma nic do rzeczy. Ja nie małem przerybienia a on miał (miał mniiej więcej tyle samo ryb co ja w 112l) , ale u niego rybki rosły szybciej.
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Odpowiem w skrócie. Parametry ważne dla wzrostu: pokarm (różnorodność pokarmu) najważniejszym dla wzrostu jest białko, ktore trzeba podawac w rożnorakiej formie od planktonu poprzez pokarm żywy, jak takze pokarmy z zawartością czasem mięsa itp., woda (temperatura) i rozmiar akwarium.
To że u kolegi rosły u Ciebie nie, nawet przy takim samym karmieniu a mniejszym akwa moglo być spowodowane, że może miałeś pecha w zakupie swoich kosiarek. Jak wiadomo są hodowcy i hodowcy. Może zakupione przez Ciebie nie były ze sczęśliwej akurat hodowli i w jakiś sposób obarczone wadami genetycznymi, a u kolegi nie.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Noi trzeba również pamiętać że na wzrost ryb ma też wpływ stężenie trujących związków, m.in azotanów.
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Tu nie chodzi o wady genetczne. Urodziły mi się gupiki. Połowę dałem koledze, połowe zatrzymałe. U niego urosły 3 razy szybciej. Duże Stęrzenie azotanów- czy jest to przyczyna przerybienia :?: Czym się różnią od azotynów :?:
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Azotany NO3, a azotyny NO2

Pozdrowienai
Mireks
200l - profil
____________________________________________
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

Nie chodzi mi o symbol chemiczny :lol: :lol: . Ale już wiem czym się różnią.
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
Awatar użytkownika
porki38
Przyjaciel Akwaforum
Posty: 774
Rejestracja: 27 maja 2005 13:46
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka, Łódź

Post autor: porki38 »

Człowieku już Ci kiedyś mówiłem co sądze o Twoim zachowaniu. Chcesz rozmnażać trudne do tego ryby, a pewnie akwa masz przerybione, masz duże stężenie zaotanów i dlatego Ci nie rosną ryby. Tyle...
Pozdrawiam
90l-SA - sprzedam
Awatar użytkownika
Peter
Pomocnik
Posty: 489
Rejestracja: 02 lut 2006 16:27
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Peter »

tak przerybione - 3 gupiki w 30l... Ty już nie wiesz co móiwsz. Mój koileś ma przerybione - 5x kosiarki, 3x glonojad 20x neonek 5x kirysek i wiecej w 25 l i mu rosną :!:
240L soon!
Pozdrawiam,
Piotrek
marcin
Akwarysta
Posty: 566
Rejestracja: 05 mar 2005 16:30
Lokalizacja: Kraków

Post autor: marcin »

no jak sardynki w puszce :evil: dosłownie :? jak one sie tam pomieściły??ja w 30 l mam 4 małe molcie (1,5 cm) i 5 małych gupików ( 1-2 cm)
agami
Posty: 47
Rejestracja: 13 mar 2006 10:23

Post autor: agami »

A czy jesli rybki przestały rosnąć z powodu zlych warunków, to po poprawie warunków mogę jeszcze urosnąć, czy będą już takie skarlałe?
Awatar użytkownika
Mireks
Ekspert akwarysta
Posty: 2580
Rejestracja: 06 wrz 2005 12:03
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Mireks »

Zalezy wszystko od tego jak długo były w za małym akwarium, jesli zbyt długo niestety skarleją i duże akwa juz nic nie pomoże, jeśli w miarę krótko swego rozwoju początkowego są szanse że w duzym akwa urosną do swojego właściwego rozmiaru.

Pozdrowienia
Mireks
200l - profil
____________________________________________
ODPOWIEDZ